18 wee synttäri lahja

Kity~

Olen siis suunnittelemassa jotain erikoisempaa lahjaa ystävälleni, kun on kymmenen vuotta jo tunnettu ja nyt sitten 18 vuotiset lähestyy. Onhan se tietenkin hurjan jännä, kun täysi-ikäisyyden saavuttaa... ;D

Jotain itse tekemää ehkä. Jotain taulua mietin, johon keräisi kuvia menneiltä vuosilta. Tai sitten kuoharipullon ja etikettien päälle liimaisi jotain omaa settiä, missä lukisi vaikka jotain tilastotietoa alkoholin käytöstä. Tai vitsikkäitä letkautuksia mitä tämän pullon juomisen jälkeen saattaa tapahtua. Tai jotain varoitus luontoisia juttuja.

En sitten tiedä mistä niitä juttuja repäsisin. Ja muita ehdotuksia saa laittaa... KIITOSTA! Mielikuvitusta peliin.

Selviytymispakkaus. Mutta mitä sinne laittaa. Olen kerran jo tehnyt hänelle sellaisen, mutta jos nyt hieman isommassa kaavassa. Silloin siellä oli:
yksi savuke
kortsu
suklaata
jälkiehkäisypilleri
huulikiilto ja kynsilakka

1

500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -lippe

      Minä kaipaisin lahjaideoita kummitytölleni. Hän täyttää 18 vuotta ja haluaisin ostaa jonkun lahjan mistä hän tykkää ja muistaisi ehkäpä vielä muutamankin vuoden päästä. Lahjan hinnalla ei ole niin väliä.

      Tiedän, että hän tykkää Kalevala koruista ja Body Shopin tuotteista, mutta olen ostanut niitä hänelle jo aikaisemmin synttäri-/joululahjaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7593
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      242
      2983
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2542
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2474
    8. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2471
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2409
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2215
    Aihe