Esiintyikö Grand Slam Open kokoonpano muualla kuin Juicen 40-vuotiskonsertissa?
Grand Slam Open
7
1070
Vastaukset
- Kylähullu (the last one)
19.2.1990 lisäksi televisioidussa konsertissa Tampereen tullikamarilla 26.2. Ja ainakin Ruisrockissa.
- konsertti
Miltä kanavalta konsertti tuli? Onkohan vielä tallessa arkistoissa vai onko "jyrätty yli" kuten ennen oli tapana? Jos on niin toivottavasti tulee uusintana.
- Kylähullu (the last one)
konsertti kirjoitti:
Miltä kanavalta konsertti tuli? Onkohan vielä tallessa arkistoissa vai onko "jyrätty yli" kuten ennen oli tapana? Jos on niin toivottavasti tulee uusintana.
Se tuli kolmoselta. Ja on muuten hieno konsertti. Ehdottomasti uusinnan arvoinen.
Ensi viikon keskiviikkona tulee muuten Yle teemalta jotain Juicea. - konsertti
Kylähullu (the last one) kirjoitti:
Se tuli kolmoselta. Ja on muuten hieno konsertti. Ehdottomasti uusinnan arvoinen.
Ensi viikon keskiviikkona tulee muuten Yle teemalta jotain Juicea.Ei taida olla mitään kanavaa joka voisi Tullikamarin konsertin uusintana esittää. Sen aikainen kolmoskanava lopetettiin 1993 alussa ja tilalle tuli Mtv3 joka on taas ihan eri kanava. Pitää vaan toivoa DVD-julkaisua.
"Ensi viikon keskiviikkona tulee muuten Yle teemalta jotain Juicea."
Todennäköisesti Nivalasta poikki uusintana sadannen kerran. Vaihtelun vuoksi voisi tulla 80-luvun alun Kaivopuiston konsertti. - Kylähullu (the last one)
konsertti kirjoitti:
Ei taida olla mitään kanavaa joka voisi Tullikamarin konsertin uusintana esittää. Sen aikainen kolmoskanava lopetettiin 1993 alussa ja tilalle tuli Mtv3 joka on taas ihan eri kanava. Pitää vaan toivoa DVD-julkaisua.
"Ensi viikon keskiviikkona tulee muuten Yle teemalta jotain Juicea."
Todennäköisesti Nivalasta poikki uusintana sadannen kerran. Vaihtelun vuoksi voisi tulla 80-luvun alun Kaivopuiston konsertti.Eipä ole tälläkertaa Nivalasta poikki, mutta kun katsoin ohjelman kestoa niin ei se ollutkaan kuin 5 minuuttia, että ei mitään kovin hulppeaa ole luvassa.
Saisi nyt Johanna-kustannus tai joku toimia ja pistää DVD:lle noita konserttitaltiointeja.
- keikka 1990
Tämä video taitaa olla Tullikamarin konsertista. Ainakin Safka ja Kuosmanen on mukana perus Grand Slamin lisäksi.
http://www.youtube.com/watch?v=_kRBydb_DdI- Janiduudsoni
Tulisko se nivalasta poikkikonsertti vielä uusintana tai dvd:llä? oisko jollakin sitä lähettää dvd:llä maksaisin sen saannista, ilmoittakaa mulle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244292
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333493Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543384Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203328Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232910Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282670Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162350Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122341MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S301766