Saan kahden viikon päästä saksanpaimenkoiran pennun ja nimeä en vieläkään tiedä! Pennun virallinen nimi on Darken Af Graffit Eye ja Pennun isän nimi on Graffit Eye ja emon nimeä en muista ku se on joku saksalainen..Mikä sopisi pennulle nimeksi?Pentu on uros ja aika tumma.MIKÄ SIIS SILLE NIMEKSI? Pliis helpottakaa mun paineita.
koiran pennulle nimi!!!???
sittasontiainen
112693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
miten olis tico, niki, luca. näitä mietittiin meillä, mutta päädyttiin kuitenkin narttuun.
pidempiä nimiä sitten jos haluat niin miten olisi benjamin?
tässä vähän enemmän nimiä, mut oot varmaan ne selaillukki.
http://www.freewebs.com/koiriennimet/nimet1.htm
Noi nimet ollaan jo käyty läpi..Pitää vaan keksii joku osuva nimi pennulle..Mutta lisää nimiä vaan laittakkaa..
Hei!
Jos minä olisin saanut uros koiran olisi sen nimeksi tullut rico/riko... Yleinen nimi nykyään mutta helppo lausua ja kuullostaa kivalta. :)
Myös Roko on kiva nimi. Tuttavien saksanpaimen koira on sen niminen. :)
Toi Roko kuullostaa hyvältä..Kiitos..Saattaapi olla että koiramme nimeksi tulee Roko..Mutta laittakaa vaan lisää ehdotuksia.. =)
miten ois Graffi? Näyttää graffit kulkevan suvussa... :)
Olappa hyvä vaan. Kiva olla avuksi. :)
darky, darkie, darki,darkye ja halutessaan k:n voi muutta c:ksi.
narttu koiran omistaja kirjoitit että olisitte antaneet nimeksi rico tai riko. Itse olen pitäny nimeä harvinaisena ja jos koiran saan aion antaa jomman kumman nimeksi. Rico jos on uros ja Riko jos on narttu.
Mites olisi Dage? Koiran virallisen nimen kaikki alkukirjaimet.....:-D
Dago olisi myös yksi hyvä nimi sakemannille.
Olisiko Remu? Tai Nemo?
Meillä mietitään noita kahta.. Kivoja nimiä kummatkin : DD
Ja helppo kutsua luoksi/ huutaa