Ottaa niskasta kiinni?

helpommin

sanottu kuin tehty, vai onko niin?
Ei oikein enää löydy keinoja kun on niin monesti käynyt siellä aallon pohjalla.
Työpaikka ei oikein mennyt putkeen vaan tuubin kautta ulos.
Ei kukaan tarvitse tämän ikäistä ihmistä.

5

273

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin minäkin luulin, mutta sitkeys palkittiin. Älä anna periksi. Ota itseäsi niskasta kiinni, usko itseesi ja toimi!!!
      Elämä on aaltoliikettä ja surunpäiviäkin on elämässä paljon, mutta myös iloa ja onnistumisia. Tsemppiä sinulle tuntematon ystäväni

      • jos vaan

        tietäisin miten toimisin jotta en tekisi itseäni naurunalaiseksi.


      • hoaxeja

        että jälleen kerran narutetaan.....


      • alima
        hoaxeja kirjoitti:

        että jälleen kerran narutetaan.....

        tähän ikään, niin on juuri tosi vapauttavaa, kun ei enää tarvi ajatella, et mitä toiset minusta ajattelee.
        Ei tarvi miettiä mitään, eikä pelätä mokailuja.
        Sen verran on jokaisella siitäkin lajista kokemusta, et ollaan jo mestareita.
        Hui, hai ja täysillä eteenpäin, tee just niin kuin hyvältä tuntuu, siis mitä välii???


    • Olen samaa mieltä kuin Satumaa tuolla aikaisemmin.

      Työpaikka voi löytyä ihan erikoisessa paikassa ja hyvinkin yllättävällä tavalla. Siksi on hyvä aina tuoda esiin työhalukkuuttaan ja kertoa joka tilanteessa etsivänsä töitä.

      Ymmärrän sinua, että se tuntuu pitkästyttävältä itsestä, kun muutaman vuoden on jo selittänyt, mutta siitä se lähtee. Joka tilanteessa vain puhut vaan edelleen kaikille, siitä että tulisit mielelläsi töihin.

      Joillain työmarkkinoilla on tyylinä mollata ihmistä ja polkea itsetunto vain siksi että työpaikan esimiehellä tai itse työnantajalla on löyhä moraali. Halvan työvoiman vuoksi laitetaan kalliimmat ulos. Mutta älä lannistu, muista että sellaisia työnantajia on oikeasti olemassa, jotka tarvitsevat palveluja ja arvostavat myöskin niitä kun sellaisia saavat.

      Monilla aloilla on ikä ja koettu elämä juuri se valttikortti. Tsemppiä sulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4193
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2905
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      47
      2827
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2583
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2555
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      321
      2521
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2119
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1855
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1517
    Aihe