Joukko-osastossa näkee näitä kurssilaisia viikonloppuisin.
Periaatteessa varmaan tarpeellisia, mutta miksi järjestää kursseja lihaville äijille tai kehitysvammaisille juuri kasarmialueella ja kuluttaa muutenkin niukkoja sotilaallisia voimavaroja?
Eikö tällaiset joukot voisi viedä jommekin metsän keskelle ja antaa heille siellä sotilaselämyksiä.
Taitaa vetäjillä olla aika pahasti pallo hukassa.
Pilipali maanpuolustuskoulus ry:n
kurssit.
2
707
Vastaukset
- on on on
täysin turhia kursseja kouluttaa kokoomuksen proletaareja kansan varoilla
- halu ylläpitää suomen
puolustusta tarpeen tullen.Näin ajattelevia kansalaisia on ollut jo pitkään heitä saadaan kiittää että ollaan itsenäinen valtio,ja on demogratia .Jopa niin hyvä että täällä saa isänmaan petturitkin esittää epäisänmaallisia ja alaarvoisia mielipiteitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.337977- 434563
- 324383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893579- 132763
- 312636
- 332389
- 442343
- 1642033
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise561733