Joku skopu tuolla paaaljon alempana lohkaisi kerran, ettei kumppani ole koskaan pettänyt, koska hän valikoi kumppaninsa (tässä tapauksessa miehensä) niin tarkkaan, ettei sellaista vain yksinkertaisesti tapahdu.
Käsi sydämelle kaikki skorpparit...Onko sinua petetty ja jos on, niin monessako eri parisuhteessa ja oliko se kerrasta poikki?
Skopujen pettäminen
15
3505
Vastaukset
- kertoa myös jos
on pettänyt.
Olen pettänyt ja muutama kumppani samaten minua. En edes viitsi alkaa luettelemaan kaikkia petoksia eri ihmisten kanssa, koska en yksinkertaisesti muista kaikkia, mutta sanotaanko näin että menee kevyesti yli kymmenen suhteen ja olen pettänyt varmaan reilun viidenkymmenen eri naisen kanssa.
Valikointi ei ole mikään suoja mihinkään. Laittaako tuo skorppari muka miehensä perseeseen jonkun seurantalaitteen josta näkee, milloin pyllypakarat alkaa tehdä edestakaista rytmikästä liikettä ylös ja alas? Minä en ole jäänyt kiinni kuin parista petoskerrasta.
Eikä ollut kerrasta poikki, ennenkuin sitten kun sai tietää asian. Eikä ollut sittenkään. Minulla on kaveri joka on pettänyt vaimoaan jo kaksi vuotta ja vaimo tietää ensimmäisestä petoksesta, mutta ei heillä ole parisuhteeseen vaikuttanut muutoin kuin kylmettänyt välit. Muista petoksista hän ei ole vaimolleen jäänyt kiinni.
Että se niistä uskollisista skopuista.- olen uskollinen
olen tosiaan uskollinen skorppioni nainen. mutta petän varmasti jos minua petetään!!! silmä silmästä hammas hampaasta=)
- ajatteles
olen uskollinen kirjoitti:
olen tosiaan uskollinen skorppioni nainen. mutta petän varmasti jos minua petetään!!! silmä silmästä hammas hampaasta=)
että me jotka uskomme horoskooppeihin, aina sanotaan että kyllä skorppari on sellainen ja sellainen ja sitten yhdessä myhäillään että kyllä näin juuri on.
Kuitenkin joka kerta kun joku skorppari on tehnyt jotakin, niin sitten tullaan sanomaan että en minä kyllä sellaista tee, eikä muutkaan skorpparit, jolloin tilanne on tasan yksi yksi, ja on ihan sama mistä asiasta on kyse niin aina käy näin.
Pitäisikö tästä nyt päätellä, ettei ole olemassakaan mitään horoskooppityyppejä, vaan kaikki on samaa tylsää kansaa jossa merkistä riippumatta kaikki on täysin samanlaisia ihmisiä.
- skorpparinainen
poika ystävä petti ja jätti mutta se ei ollut skorppari, itsellä ollut sen jälkeen vaan yksi suhde joka päättyi avioliittoon, olen pettänyt kerran miestäni vaikka mihin se raja vedetään se riippuu vähän siitä, oma mies osasi nuorempana pitää hauskaa naisten kanssa.
- edelliseen kirjoitukseen
ollaan vielä aviossa.
- ,,,,,,,,,,,,,,
yhes parisuhtees on petetty joista mä tien.ja en koskaan sitä pysty hyväksymään että petetään joten ei suhde sen jälkeen toimi.luottamus ei palaa.
- skopunainen
On, kerran. Eka poikaystäväni ja se oli kerrasta poikki.
- tumma skopu
Itse petin aikoinaan teinirakkauttani kännipäissäni. Se loppui sitten siihen. Mä itse asiassa halusin ulos siitä suhteesta, mutta koska olin nuori ja tyhmä niin en osannut lopettaa suhdetta oikealla tavalla ja sitä kautta ajauduin pettämään.
Mutta minkä taakseen jättää niin sen edestään löytää. Ympäri mennään ja yhteen tullaan jne. Eli muutama vuosi myöhemmin tapasin kaurismiehen ja rakastuin hänen niin kovaa että ihan kipeää teki. Vielä kipeämpää teki kun mies petti minua reilun kahden vuoden yhdessäolon jälkeen.
Eli olen pettänyt ja minut on petetty. Kumpaakaan en päästä enää ikinä tapahtumaan. Elän sitten vaikka yksin koko loppuelämäni mutta kaikenlaisiin pettämiskuvioihin suhtaudun täydellisellä nollatoleranssilla. En halua pettää ketään, enkä kestä jos minut petetään.
- Petetty skorpioni nainen vu...
Avioliittoni hajosi pettämiseen 10nä avioliitto vuotena. Mies petti ja jatkoi myös kiinni jäätyään. Erohan siitä tuli. ( Jos merkitystä mies oli vesimies ). Sitten alkoi lyhyt suhde kaksosmieheen joka kaksosen ominaisuudessa petti yhtenään. Ymmärtääkseni kaksoset ei ole mikään luottopari ihmissuhteessa vaan pettävät häikäilemättömästi.. Nyt minulla Kalatmies ja voisin pääni pantiksi laittaa ettei petä. Sekä tuo vesimies että kaksonen pitävät ruikuti ruikutia perääni, mutta kerran petettyä skorpionia ei takaisin saa. Itse en ole ikinä pettänyt..
- taas tätä
Väitetään että skorpioni on sellainen joka näkee suoraan toisen sieluun, niin ettei toisella ole mitään mahdollisuutta toimia seläntakana.
Tässä on oikein kaksi esimerkkiä siitä kuinka "sielukiikarit" ovat pettäneet ja pahasti.
Mutta se on totta että kaksoset eivät ole mikään luottopari, vaan pettävät häikäilemättömästi kun siihen saavat tilaisuuden. Kalatkaan eivät kyllä petä, koska pää on niin syvällä mielen akvaariossa ettei heillä ole siihen rahkeita, pilvilinoja vaan rakentelevat. Patsi se kalat nainen joka petti minua, mutta häntä ei lasketa koska hänen kumppaninaan oli kaksonen. - mimosa40
Avioliitto hajosi (kestettyään 12 vuotta) Rapu-mieheni toistuvaan pettämiseen. Eron jälkeen tapasin Vesimiehen, jonka kanssa kihloihin ja muutto saman katon alle. Kahden vuoden kuluttua selvisi, että hänellä toinen nainen! Vuosi meni toipuessa. Nyt olen ollut kaksi vuotta yhdessä Leijona-miehen kanssa ja hän on uskollinen. Jospa kolmas kerta toden sanoo...
- kaneli2
itse olen niin täydellinen skopu että uskon että harva skorppari pettää. ainakin itse olen ollut täydellisen uskollinen parisuhteessa ja myös ystäviä kohtaan. melkeen voisin sanoo et joka skorpparin saa niin olkoon onnellinen
- pettäjä
Olen skorppari ja mä olen pettänyt. Kaikkia ei voi miellyttää....sen opin mm.
Tunnen ainakin kaksi muuta skorpionia, jotka ovat myös pettäneet. Yhtälailla skorpioneista löytyy pettäjiä kuin muistakin merkeistä. - 52vee
pettäjä kirjoitti:
Olen skorppari ja mä olen pettänyt. Kaikkia ei voi miellyttää....sen opin mm.
Tunnen ainakin kaksi muuta skorpionia, jotka ovat myös pettäneet. Yhtälailla skorpioneista löytyy pettäjiä kuin muistakin merkeistä.Ei kai nyt kukaan voi oikeasti uskoa siihen, että horoskooppimerkit määrittelevät, kuka pettää ja kuka ei?! Elämä ja etenkin sen kolhut sekä kriisit tekevät ihmisestä pettäjän tai petetyn - olkoonkin perusluonteeltaan ja elämänarvoiltaan mitä tahansa.
Olen skorpioni, ja minua on petetty. Ja itse olen pettänyt, koska olin yksinäinen ja loukattu. Näin jälkeenpäin ajatellen nämä kaikki olivat niin vaarallisia asioita, että avioliitto oli kaatua. Siitä selvittiin ainoastaan vuoden kestäneen parisuhdeterapian avulla.
Minäkin siis petin, vaikka skorpionia aina hehkutetaankin ehdottoman uskolliseksi. - kaneli2
52vee kirjoitti:
Ei kai nyt kukaan voi oikeasti uskoa siihen, että horoskooppimerkit määrittelevät, kuka pettää ja kuka ei?! Elämä ja etenkin sen kolhut sekä kriisit tekevät ihmisestä pettäjän tai petetyn - olkoonkin perusluonteeltaan ja elämänarvoiltaan mitä tahansa.
Olen skorpioni, ja minua on petetty. Ja itse olen pettänyt, koska olin yksinäinen ja loukattu. Näin jälkeenpäin ajatellen nämä kaikki olivat niin vaarallisia asioita, että avioliitto oli kaatua. Siitä selvittiin ainoastaan vuoden kestäneen parisuhdeterapian avulla.
Minäkin siis petin, vaikka skorpionia aina hehkutetaankin ehdottoman uskolliseksi.jokainen taaplaa tyylillään. ei tietenkään mikään horoskooppimerkki tee kenestäkään pettäjää tai petettyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662398Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822068Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452017Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301748Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1161734Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1741408Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2071359Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261205En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91002- 801001