montaks päivää

allapukatsoova

teillä alffat on ollu ajossa. Mulla tänä vuonna pajalla 327 päivää ja, ajossa jotain 40 päivää. Tällä hetkellä on se asia että, iskarit kuntoon ja hihnassa jotain savea tms. päässy joukkoon. Entä mitä kulutus ? Mulla noin 7,5L/100 km, auto 156 jts vmal. 07.
Ny emäntä huutaa kamarin puolella jotakuta muuta kyytistä ku alffan ;=)

7

754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pulla-akatsoova

      viittaan otsikossa mulloon, tuohoon kaloista uljaimpaan. Pyydystän sen atraimella, joka on Maseraattorin tunnus. Tale a train, ota Maserati. Ollut seisonnassa 644 päivää viime vuonna. Ja nyt en puhu Big Jimin phalloksesta.

      • Big Jim

        Eli koira meni naisiin. Mullotuksista en tiedä, mutta pullotuksista kyllä ja sellainen on lannevaatteeni alla. Vaatteet, vaattteet on mun aatteet. Arna on ollut telakalla 600tuntia tänä vuonna.


    • VM:07

      Sullahan erikoinen alfa on.Ton valmistus on kyllä
      päättyny jo muutama vuosi ennen tota sun vuosimallii.Ei taida olla merkkikään oikee.
      Sää ootki venäläinen.

      • allapukatsoova

        isäs oli venäläinen kun se sua teki, äitis on varmaan vieläki. mun alffa on se mikä se on, kademieli.


    • helapaska

      mun alfa 75 vm.09 oli viime vuonna korjaamolla 382 päivää. tänävuonna ollu jo 294 päivää.
      Mutta mulla on varaa maksaa korjaamo laskut.

      • allapukatsoova

        niin ettei paskalle taivu ! Hyvä hyvä !!


    • eeuej

      aksjdiwhde93hd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      134
      9049
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5274
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3576
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2444
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      2
      2019
    6. 69
      1815
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      131
      1809
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      228
      1592
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1407
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      36
      1193
    Aihe