Anna hälytettiin studioon koska levyntekoa ei ole mahdollista enää siirtää. Ari Koivuselle varattu aika listalla päättyi tähdenlentoon ja uusi Idols-ohjelma painaa päälle. Kiinnostaako jotain vielä Antti Tuisku, Katri Ylander, Jani Wickhom? Varmaan osaatte nimetä jotain hittejä heiltä vuoden tai kahden sisältä? Jos osaatte ottakaa yhteyttä Ilkka Jääskeläiseen, tai tarkastakaa lääkityksenne. Hanna Pakarisen euroviisukortti tuli käytettyä ja paluu käytetyksi idoliksi on tosiasia.
Ilkka Jääskeläinen (ja mukana tullut oheistuote Heikki) sen sijaan vetivät höplästä koko systeemiä- se on kunnioitettavaa vaikka musiikki olikin pelkkää kumiankkasiirappia. Voivat sitten vanhoina nauraa partoihinsa: "me tehtiin se". Levy-yhtiössä tajuttiin poikien vedätys kuitenkin melkein ajoissa...
Anna on studiossa siis siksi että saadaan levy ajoissa ulos ja mielellään silloin kun uudet Idols-kokelaat eivät vielä ole selvillä.
Miksi keikoilta studioon?
4
330
Vastaukset
- Saako kukaan muukaan julkai...
> Anna on studiossa siis siksi että saadaan levy > ajoissa ulos ja mielellään silloin kun uudet
> Idols-kokelaat eivät vielä ole selvillä.
Tarkoitatko siis, että Annalla ei ole oikeus julkaista uutta levyä enää koskaan?
Tai kerropa tarkasti, minä aikavälinä Anna saa julkaista uuden levyn. Saako vuonna 2008?
Annan edellinen levy julkaistiin myös elokuussa, sopivasti ennen syksyn keikkarupeaman alkua. Uuden levyn avulla syksýn keikkoja on mahdollista myydä ihan eri tavalla. Toisaalta levy ehtii tulla tutuksi, niin että sillä on hyvä menekki myös joulumarkkinoilla.
Tämä pitää paikkansa uudesta Idolsista riippumatta.- Studiopomo
Joulumarkkinoille olisi ehtinyt myöhemminkin ja jos se menestyy, tekee Anna totta kai myös uuden levyn. Yhtälö on yksinkertainen. Silloin kun levy-yhtiö haluaa nopeuttaa julkaisua tekee se varmistaakseen sen että tähti ei ole vielä hiipunut. Vinegar-singlen menestys on varmasti vakuuttanut yhtiön ja silloin on taottava kun rauta on kuuma. Minä rakastan Annaa ja toivon että myös uusi levy löytää kuulijansa.
- hyvinkin
Pakko sanoa tähän, että Katri Ylander menestyy erinomaisesti, eikä Jani Wickholmillakaan huonosti mene. Idols-tähdistä juuri nämä kaksi ovat hyvin vakiinnuttaneet asemansa.
Annan jättisuosio hiipuu varmasti, ja siitä pitää ottaa nyt kaikki irti. Toki Annallakin voi olla pitkä ura edessään, mutta nykyisen lapsiyleisön fanitus laimenee ja Anna joutuu kovaan kilpailuun aikuisemman yleisön suosiosta. Levy pitää saada ulos nyt kun fanitus on vielä kiihkeimmillään.- rahastus näkyy
Annan toiminta on ollut epäammattimaista kaiken kaikkiaan.Tai sitten keikkamyyjät on ihan ulalla.Nöyryyttä lisää ja kunnioitusta niille,jotka tekevät kaiken tämän hypen mahdolliseksi.Matka alas ja unohdukseen ei ole pitkä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.923965Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973317Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1252617Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2121994Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201784Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m841741Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä961701- 1101539
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11301- 571202