Pohjois-Korea on ilmoittanut julkisesti tehneensä a-pommin ainekset.Tätä ennen se on uhoillut sopivin väliajoin s-veneittensä ja torbedoveneittensä kanssa naapuriaan vastaan. Mitä tekevät suuret rauhaa rakastavat maailman vallat? Eivät ole havaitsevinaan! Seuraavaksi P-K:n on etsittävä todella vakuuttavat provokaatiot,kun edelliset eivät tunnu mitenkään tulevan nähdyksi.Tottakai lypsämistä ja uhoa ennen paljastumista. Me , jotka elämme itsepetoksessa emmekä suostu näkemään P-K:n kansan tilaa, huokaamme myöhemmin hurskaasti:Olisimme tulleet apuun aikaisemmin,mutta kun emme tienneet!
Miksi Pohjois-korea saa kukkoilla
oma
5334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pohjois-Korealaisten vallanpitäjien mielestä, ydinase on ulkopolitiikkaa!
Se, että Pohjois-Koreassa ei ole toimentuloa tahi yhteistenasiainhoidollista huolehtimista...
On sisäpolitiikkaa!
Noin globaalisesti...idiotismi valtaa alaa!
Niin maailmanpolitiikassa kuni -taloudessa!
Sinänsä aseteollisuus globaliisti, toimii voitollisesti!
Ihminen vain...uros, naaras ja jälkeläiset!
He voivat yhteiskunnallisesti huonosti!
Ydinasevaltioissa kuten: Israel, Intia, USA, Venäjän Federaatio, Pakistan...jne!
Vallanpitäjät voivat uhkiensa alla hyvin, mutta tulevaisuus(lapset) voivat huonosti...
Ilman Itseään!
Vai rauhaa rakastavat.
1) Pohjois-Koreassa ei ole öljyä -> ei kannata
valloittaa.
2) Diktatuurihallitus on arvaamaton ja suurimmassa
vaarassa ovat luultavasti USA:n liittolaiset Etelä-Korea ja Japani.
3) USA:n joukot on suureksi osaksi sidottu
Irakiin ja Afganistaniin tällä hetkellä.
4) P-Korean kansan kurjuus ja nälänhätä
on ilmeisesti länsimaille melko yhdentekevä
asia.
Hyvä että joku laittaa jenkkikusipäille vastaan.Onhan läskeillä popcorninpurijollakin ydinaseita,eikö muilla sais olla?Nämä ylensyöneet paskamahat ovat myös uhkailleet naapurivaltioita ja hyökänneet niihin=kaikki väliamerikan maat.esim.Saatanan maailmanpoliisit ja intiaanien maitten ryöstäjät.Vitun Yrjö Bussit!
Pohjois-Korealla oikeasti mitään ydinasetta on,pelottelevat vain.Toisaalta on täysin ymmärrettävää että maat,joita Suuri Saatana USA uhkailee,pyrkivät varustautumaan kaikin käytettävissä olevin keinoin!