Istutin viime syksynä kymmeniä krokuksen sipuleita. Keväällä ei tullut kukan kukkaa. Rusakot olivat syöneet kaikki sipulit.
Mikä neuvoksi, jos yritän vielä uudelleen?
Rusakot syö krokuksen sipulit
6
936
Vastaukset
- Ei muuta neuvoa:
Rusakot paistiksi vaan sitten :)
- kalle-matti
Eräällä toisella keskustelupalstalla valitin samasta ongelmasta ja kyselin neuvoa. Loppukaneettina siinä oli: "vai onko muuta neuvoa kuin varsijousi". Tämän oli moderaattori siivonnut pois.
- ja mukana fasaani...
ajattelin kokeilla tänä syksynä kanaverkkoa päälle tai sitten väkertelen kanaverkosta "korin" tai sellasen "laatikon",ettei myyrätkään pääse kimppuun!
- pahoista hajuista
tee saarto, paneppa kalanperkeitä tai muutama roskakala syvälle maahan mullan alle mätänemään, ei tule myyrät lähellekään.
- Ruskosilmä
pahoista hajuista kirjoitti:
tee saarto, paneppa kalanperkeitä tai muutama roskakala syvälle maahan mullan alle mätänemään, ei tule myyrät lähellekään.
Kuulostaa hupaisalta, mutta minäkin olen tökkinyt silakoita pystyyn
kukkasipulimaahan ja on auttanut. Joku tällä palstalla vuosi sitten antoi vinkin. Mahtaisko karkoittaa puputkin, eläimillä on kuitenkin tarkka hajuaisti ? - kalle-ma
Kanaverkko sipulikerroksen päälle ja sen päälle multakerros. Se on juolahtanut minunkin mieleen. Entäs sitten kun lehdet nousee maasta. Rusakot söivät niitäkin niistä harvoista sipuleista jotka vielä oli syömättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998