viljakäärmeelle kaveri

johu

omistamme n.2,5v viljanaaraan ja olisin kysynyt voiko ottaa samaan terraarioon kaveriksi 5v 150cm viljanaaraan? meidän käärme n.100cm.










3

555

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saralinda

      Mulla on ainakin kaksi naarasta samassa terrassa. Ovat olleet kai aina yhdessä. Hyvin tulevat toimeen, ei mitään ongelmaa. Nukkuvatkin puurungon sisäpuolella yhdessä sulassa sovussa. Nekin ovat kai yksilöitä jotka ovat tottuneet olemaan aina yhdessä enkä raaskisi niitä koskaan erottaa toisistaan. Poikkeuskia varmaan löytyy et siksi en osaa sanoa varmaksi miten mahtaisivat tulla toimeen keskenään. ehkä olet jo saanut vastauksen ennen tätä.

      • donovaana

        Minulla on myös kaksi samanikäistä, mutta sukupuoleltaan määrittelemättömiä viljiksiä. Nyt on ruvennut tulemaan ongelmia ruokinnan yhteydessä, vaikka kuinka koitan ennakoida. Ne ovat argessiivisia ja käyvät toistensa kimppuun. Olen joutunut harkitsemaan toisesta luopumista. Muuten ne ovat tosi sopuisia veitikoita.


    • donovaana

      ...yksi sukupuoleltaan määrittelemätön, jotakuinkin samanikäinen ja kokoinen yksilö Kuopiosta?

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3382
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3202
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2738
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      44
      2553
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1505
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe