Osaisitteko suositella joitain tiettyjä reumatologiaan erikoistuneita tai siitä hyvin perillä olevia yksityisiä lääkäreitä Etelä-Pohjanmaan tai Keski-Suomen alueella, ts. Seinäjoki-Jyväskylä -akselilla?
Tarvitsisin lääkärin, joka todella ottaa reumani hoitoonsa ja tosissaan ja määrää asianmukaiset lääkkeet!
Reumalääkäreitä Seinäjoki/Jyväskylä
9
8921
Vastaukset
- tunnen yhden
seinäjoen sairaalassa reumatologi Timo Malmi on hyvä ja pätevä lääkäri, mukava ja ottaa potilaat tosissaan.
- vastaanotto
Missähän kyseinen lääkäri ottaa vastaan,onko yksityis vastaanottoa.
- Apua Sjögreniin
vastaanotto kirjoitti:
Missähän kyseinen lääkäri ottaa vastaan,onko yksityis vastaanottoa.
On lähes viisi vuotta vanhaa tietoa, mutta onkohan Timo Malmilla yksityisvastaanottoa Seinäjoella?
- näin
Apua Sjögreniin kirjoitti:
On lähes viisi vuotta vanhaa tietoa, mutta onkohan Timo Malmilla yksityisvastaanottoa Seinäjoella?
Itse käynyt yli 5 vuotta Malmin timolla hoidattamassa MCTD:tä ja sittemmin diagnosoitua Sjögreniä. Yksityis vastaanottoa Malmilla ei ole vaan toimii Seinäjoen keskussairaalassa sisätautipoliklinikalla.
Mutta täytyy myös todeta, että vaikka Malmi kauan toimikin oma lääkärinä (oli hyvä) mutta nyttemmin minua on heitelty lääkäriltä toiselle koska Malmi enää harvoin Seinäjoen keskussairaalassa, kun erikoistuu/lisäkouluttaa itseään vielä muualla päin lisää. Olisiko enemmän sitten turussa?
- reumapotilas
Timo Malmi on epäpätevä lekuri ja Seinäjoen reumapoli huonosti organisoitu poliklinikka.Jos haluaa saada reumaansa hoitoa,niin EI kannata muuttaa Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin alueelle.
- loppinen
Ei ole Malmi hyvä lääkäri........:(
- Anonyymi
loppinen kirjoitti:
Ei ole Malmi hyvä lääkäri........:(
Joo ei tosiaan ole.
- absolutististi
Jyväskylässä ei ole ainuttakaan reumalääkäriä yksityisellä puolella jota voisi suositella. Kaksi on, mutta kuten jo sanoin....
- Vaaralliset-viljat
Reumaan monissa tapauksessa auttaa vähähiilihydraattinen ruokavalio ainakin minulla. Leikkaus ei poista varsinaista syytä. Usei viheellinen rasvaton ja sokeria runsaasti sisältävä ruokavalio on syypäänä reuman syntyyn eli ruokavaliot pitäisi joka tapauksessa muuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14710823
- 525170
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452373- 292073
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131671Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411492Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291194Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351146Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92915TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317862