kuvailkaa

miltä..

Kuvailkaa miltä tuntuu orgasmi!? onko se sitä kun kroppa värähtelee kuin sähköiskusta..

4

2346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Namilelu

      omasta kropasta lähtee kontrolli, eli sen hetken aikaa kroppa elää omalla tahdolla ja ajatus karkaa ulottumattomiin. Itse säikähdin parilla ekalla kerralla, että pissa tulee alle ja tukehdun kun hengitys salpautui "supistelujen" takia. Kumma vaan kun sitä tahtoo silti aina vaan lisää. ;) Toisaalta, voi orgasmi olla myös (ja ainakin mulla melko useasti) sellainen "pieni supistus ja papaattimatto" eli ei kovin ihmeellinen, kylläkin rentouttava.

    • näin.

      Mulla ainakin kroppa rupee kouristelee, eli ku orgasmi tulee, ni kouristelee ja sit jalat yleensä tärisee yms... Tunne on oikeasti niin valtava, et tuntuu, et menee taju. Hengitys kiihtyy orgasmin lähestyessä ja sit salpautuu, et tuntuu et tukehtuu, mut ei ihan kuiteskaa.

      Mullakin käy välil niin et on sellasii tosi pienii orkkui, et ei oo mikää huimaava tunne, mut sit ku tulee iso, ni se tosiaan on ISO. Joka kerta kuitenki, ku orkku tulee, ni koko kroppa rentoutuu sen jälkee ja tulee sellanen raukee fiilis.

      Orkku on jotain niin parasta! :D

      • nelikriisi

        on ihan sama kanssasi.


    • Salomo

      Klitorisorgasmi on helpompi kuvailla. Klitoris alkaa turpoamaan ja klitoris muuttuu herkemmäksi kun sitä stimuloi suulla, sormilla tai muulla vehkeellä. Kliimaksissa vartalo ja erityisesti lantion seutu värähtelee tai sätkii kuin sähköshokissa. Alavatsassa voi supistella. Vartalon lämpötila on kuumempi.

      Emätinorgasmi tai kohdunkaulaorgasmi on erilainen. Posket muuttuvat erittäin kuumiksi ja punaiseksi. Todella voimakkaassa kliimaksissa tuntuu, että hengitys salpautuu tai että ei saa hengitettyä riittävästi. Alavatsassa jossain kohdun suulla voi tuntua kihelmöintiä koko loppupäivän. Oikeasti jos on kunnolla saanut meisseliä, niin paikat on hellänä ja klitoris sykkii vielä monta tuntia rakastelun jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      171
      8907
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      141
      3298
    3. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      2
      2251
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      170
      2212
    5. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      101
      1856
    6. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      174
      1786
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1667
    8. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      139
      1341
    9. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      25
      1281
    10. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      115
      1054
    Aihe