En tiedä voiko e-epan käyttäminen aiheuttaa häiriöitä kuukautiskiertoon?
E-epan käytön jälkeen on tapahtunut näin, että n. viikko ennen kuukautisia tulee erittäin niukkaa, ruskeaa tiputteluvuotoa ja sitten vasta oikeat kuukautiset.
Ihmettelen vain asiaa. Voisiko muut naiset kertoa, että tuleeko tuollaisia oireita ja onkohan se vaarallista vai uskallanko jatkaa käyttämistä?
E-epan käytön jälkeen on tapahtunut näin, että n. viikko ennen kuukautisia tulee erittäin niukkaa, ruskeaa tiputteluvuotoa ja sitten vasta oikeat kuukautiset.
Ihmettelen vain asiaa. Voisiko muut naiset kertoa, että tuleeko tuollaisia oireita ja onkohan se vaarallista vai uskallanko jatkaa käyttämistä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mä oon syöny Epoja melko kauan eikä ne oo vaikuttanu menkkoihin mitenkään. Käy lääkärissä.
E-EPA mulle mitään häiriöitä.
Eihän niitä saa joka päivä syödä. Ohentavat verta.
Kantsii köydä lekurilla tarkistamassa tilanne.
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewforum.php?f=11