Pohjois-Suomen menestynein potkunyrkkeilyseura Kickboxing Team aloittaa peruskurssin Raahessa sunnuntaina 14.9.2008.
Potkunyrkkeilyn peruskurssi kestää noin kolme kuukautta ja sen hinta on 70€. Peruskurssi alkaa sunnuntaina 14.9.2008 kello 19.30 Raahelassa. Kurssille otetaan harjoittelijoita kolmen viikon ajan ja harjoituksissa saa käydä kaksi kertaa ilmaiseksi kokeilemassa.
Peruskurssin tavoiteena on opettaa potkunyrkkeilyn perustekniikkaa sekä kohentaa yleiskuntoa. Aikaisempaa kamppailulajitaustaa ei tarvita eikä erityisiä kuntovaatimuksia ole. Kurssille tulevalla on oltava puhdas rikosrekisteri. Varustukseksi riittävät t-paita sekä verkkarit tai shortsit. Myös vesipullo on syytä ottaa mukaan. Nuorisotyön tukemiseksi olemme laskeneet ikärajan 13 vuoteen. Erot fyysisessä kehityksessä huomioidaan kuitenkin harjoittelussa. Peruskurssilla ei oteta kovaa kontaktia pariin ja fyysistä voimaa edellyttävissä harjoituksissa parit jaetaan koon, iän ja sukupuolen mukaan.
Kickboxing Team on Pohjois-Suomen alueella toimiva kamppailu-urheiluseura, joka valmentaa kansainvälisen tason ottelijoita ja samalla takaa mukavat, haastavat ja hikiset treenit jokaiselle harrastajalle, oli tämä kilpailija tai ei. Vähempi ei riitä!
Harjoitukset
Peruskurssin harjoitukset pidetään Raahelassa ja harjoitusajat ovat:
Tiistai 20.30 - 22.00
Sunnuntai 19.30 - 21.00
Ohjaajat
Ohjaajana kurssilla toimii Kickboxing Teamin päävalmentaja Leif ”Lepa” Stenius, joka on Pohjois-Suomen ainoa potkunyrkkeilyn mustan vyön haltija, potkunyrkkeilyn suomenmestari täyskontaktissa vuodelta 2003, useiden suomenmestarien valmentaja ja Potkunyrkkeilyliiton virallinen ohjaajakouluttaja. Harjoituksia vetävät myös mm. Raahen pääohjaaja Olli Jokela ja SM-mitalisti Stepan Erikkilä.
Lisätietoja sekä ilmoittautumiset
Leif "Lepa" Stenius 0400-585287
info @ kickboxingteam . com
Linkeistä lisätietoa
Kickboxing Team ry:
http://www.kickboxingteam.com/
Suomen Potkunyrkkeilyliitto:
http://www.kickboxing.fi/
Peruskurssilaisen tietopaketti Word-tiedostona:
http://kickboxingteam.com/img/Peruskurssiopas3.doc
24 hyvää syytä valita Kickboxing Team!
http://www.kickboxingteam.com/forum/viewtopic.php?t=557
HUIPPUTASON VALMENNUS - MAAILMANLUOKAN MENESTYS!
TERVETULOA MUKAAN!
Kickboxing Teamin peruskurssi Raahessa
O.J.
0
931
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä931968Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2801790Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3091597Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1901481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931061- 511017
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 67954
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941