Mistä mahtaa johtua, että pari vuotta vanhat BMW:t maksavat saman kuin uudet?
Vasta tehdastakuun päätyttyä hinnat HIEMAN laskevat.
Kuka hullu ostaa kaksi vuotta vanhan BMW:n uuden hinnalla?
Vasta tehdastakuun päätyttyä hinnat HIEMAN laskevat.
Kuka hullu ostaa kaksi vuotta vanhan BMW:n uuden hinnalla?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se ei ole hullu joka pyytää, vaan se, joka maksaa !
No, juttelin tuossa kauppiaan kanssa viime keväänä ja se kertoi että esimerkiksi yhtään X5:a ei ollut lähtenyt alle sadan tuhannen hintaisena. Lisävarusteita oli sii ruksattu muutaman kymppitonnin edestä.
Sama juttu muissakin, listahinnalla saa vain perusauton 8tietysti ilmastoinnit yms), mutta herkut ruksataan erikseen.
Käytetty on aina paljon halvempi kin uusi samoilla varusteilla.
Oon jo pidemmän aikaa ihmetelly tota etenkin Bemarin ja Audin politiikkaa lisävarusteiden osalta. Hinnastossa olevaan hintaan saa suoraan laittaa 10 k€ lisää, että saa edes suht hyvät varusteet.
En nyt ole kovin tarkkaan tarkastellu speksejä, mutta en yhtään ihmettelis vaikka johonkin 40 tonnin 3-sarjalaiseen joutuis ruksaamaan varustelistalta kalliilla hinnalla esimerkiks autom.ilmastoinnin. Mun mielestä tällaset perusvarusteet tulis ehdottomasti olla jo vakiona, niin kertois hinnasto vähän enemmän todellisesta uuden auton hinnasta
No kyllä niitä voi ihan hyvin käyttää perusvarusteisenakin, jos fyffee vaan on niin on kiva lisätä kaikenlaista head-up näyttöä ja mottoroituja penkkejä.
Aika harva ostaa uuden Bemarin viimeisillä rahoillaan.
Lisävarusteisiin 10 kE ei edes ole vielä paljon, 20 lähempänä.
alikehittyneet ovat valmiita maksamaan joka nippelistä erikseen. Mainosmiehet ovat onnistuneet tekemään ko. ihmisille pakkotarpeen ja kauppiaat hierovat käsiään kun rahantuloltaan ehtivät.
häiritsemään ovat tarkoitetut nuo isoina painetut hinnat. Eivät selity laitteilla.
Kerrankin sanoivat painovirheen tulleen.