KBT:n peruskurssi ja näytös Kokkolassa 13.&14.9.2008

AndyS

Pohjois-Suomen menestynein potkunyrkkeilyseura Kickboxing Team aloittaa peruskurssin Kokkolassa sunnuntaina 14.9.2008 klo. 14.00.

Kurssin aloitusta edeltää lauantaina 13.9. klo. 14.00 pidettävä potkunyrkkeilynäytös. Tuntia aiemmin paikalla on myös hapkidonäytös.

Potkunyrkkeilyn peruskurssi kestää noin kolme kuukautta ja sen hinta on 70€. Peruskurssi alkaa sunnuntaina 14.9.2008 kello 14.00 KBT:n ja Kokkolan hapkidoseuran yhteisellä salilla Ouluntie 46B:ssä. Kurssille otetaan harjoittelijoita kolmen viikon ajan ja harjoituksissa saa käydä kaksi kertaa ilmaiseksi kokeilemassa.

Peruskurssin tavoiteena on opettaa potkunyrkkeilyn perustekniikkaa sekä kohentaa yleiskuntoa. Aikaisempaa kamppailulajitaustaa ei tarvita eikä erityisiä kuntovaatimuksia ole. Kurssille tulevalla on oltava puhdas rikosrekisteri. Varustukseksi riittävät t-paita sekä verkkarit tai shortsit. Myös vesipullo on syytä ottaa mukaan. Nuorisotyön tukemiseksi olemme laskeneet ikärajan 13 vuoteen. Erot fyysisessä kehityksessä huomioidaan kuitenkin harjoittelussa. Peruskurssilla ei oteta kovaa kontaktia pariin ja fyysistä voimaa edellyttävissä harjoituksissa parit jaetaan koon, iän ja sukupuolen mukaan.

Kickboxing Team on Pohjois-Suomen alueella toimiva kamppailu-urheiluseura, joka valmentaa kansainvälisen tason ottelijoita ja samalla takaa mukavat, haastavat ja hikiset treenit jokaiselle harrastajalle, oli tämä kilpailija tai ei. Vähempi ei riitä!


Harjoitukset
Peruskurssin harjoitukset sekä potkunyrkkeiynäytös pidetään KBT:n ja Kokkolan Hapkidoseuran yhteisellä salilla Ouluntie 46B:ssä ja harjoitusajat ovat:

Tiistai 19.30 - 21.00
Sunnuntai 14.30 - 16.00

(Huomaa, että ensimmäisellä kerralla 14.9. treenit alkavat jo klo. 14.00.)


Ohjaajat
Vastaavana ohjaajana kurssilla toimii Kickboxing Teamin päävalmentaja Leif ”Lepa” Stenius, joka on Pohjois-Suomen ainoa potkunyrkkeilyn mustan vyön haltija, potkunyrkkeilyn suomenmestari täyskontaktissa vuodelta 2003, useiden suomenmestarien valmentaja ja Potkunyrkkeilyliiton virallinen ohjaajakouluttaja. Harjoituksia vetää myös mm. Kokkolan pääohjaaja Janne Nylander.


Lisätietoja sekä ilmoittautumiset
Leif "Lepa" Stenius 0400-585287
Janne Nylander 050-5637375
info @ kickboxingteam . com


Linkeistä lisätietoa
Kickboxing Team ry:
http://www.kickboxingteam.com/

Suomen Potkunyrkkeilyliitto:
http://www.kickboxing.fi/

Peruskurssilaisen tietopaketti Word-tiedostona:
http://kickboxingteam.com/img/Peruskurssiopas3.doc

24 hyvää syytä valita Kickboxing Team!
http://www.kickboxingteam.com/forum/viewtopic.php?t=557


HUIPPUTASON VALMENNUS - MAAILMANLUOKAN MENESTYS - VARMA KUNNONKOHOTUS!

TERVETULOA MUKAAN!

3

1040

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peelo...

      ei liity aiheeseen, mut kysytään kuiteski..

      ootko Andy jo siirtyny hangäroud osastoon ku et KTB:n kisoihin osallistunut??

      • AndyS

        Ne ovat siis KBT-kisat. (KTB on Kemin Thaiboxingin lyhenne ja sekaannuksia voi tapahtua, koska meillä on toimintaa myös Kemissä.)

        En ole lopettamassa kisauraani ainakaan näillä näkymin. En edes hakenut matsia näihin kisoihin, koska en ole saanut matsia _seitsemissä_ edellisissä kotikisoissa. Lisäksi ajattelimme, että jos sopivan kokoinen ottelija ilmaantuisikin, niin antaisimme hänen otella Saapunkia vastaan, joka tarvitsi matsia kipeämmin kuin minä.

        Tällä hetkellä tähtäimessä olisi otella Tromssan Arctic Fight Nightissa marraskuussa. Mitään varmaa ei kuitenkaan ole vielä sovittu.


      • peelo...
        AndyS kirjoitti:

        Ne ovat siis KBT-kisat. (KTB on Kemin Thaiboxingin lyhenne ja sekaannuksia voi tapahtua, koska meillä on toimintaa myös Kemissä.)

        En ole lopettamassa kisauraani ainakaan näillä näkymin. En edes hakenut matsia näihin kisoihin, koska en ole saanut matsia _seitsemissä_ edellisissä kotikisoissa. Lisäksi ajattelimme, että jos sopivan kokoinen ottelija ilmaantuisikin, niin antaisimme hänen otella Saapunkia vastaan, joka tarvitsi matsia kipeämmin kuin minä.

        Tällä hetkellä tähtäimessä olisi otella Tromssan Arctic Fight Nightissa marraskuussa. Mitään varmaa ei kuitenkaan ole vielä sovittu.

        Tsemppiä uralle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe