op rahasto

semmosta kyselisin kun on toi osuuspankin sijoitusrahasto mihin nyt menee joka kuukausi tietty summa sinne niin miten sen pystyy lopettamaan rahaston? ettei sinne mene enää kuukaudessa rahaa ollenkaa! netistä kattelin niin siellä nyt ei ainakaan ollu mitään missä sen olis voinu lopettaa
2710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinulla on suoraveloitussopimus pankin kanssa. Ne täytyy Osuuspankilla purkaa käymällä jossain palvelupisteessa. Käy siellä ja allekirjoitat paperit lopetuksesta.

Äänestä
  • jos menet pankkiin rahastoja myymään niin uutta tarjotaan tilalle ja eläkevakuutusta kylkeen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.,.3 kirjoitti:

semmosta kyselisin kun on toi osuuspankin sijoitusrahasto mihin nyt menee joka kuukausi tietty summa sinne niin miten sen pystyy lopettamaan rahaston? ettei sinne mene enää kuukaudessa rahaa ollenkaa! netistä kattelin niin siellä nyt ei ainakaan ollu mitään missä sen olis voinu lopettaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu