Koulu-TV pannassa

Vieläkin on koulu-tv pannassa.
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jonkun tulisi puhua järkeä vanhoillislestadiolaisille ja erityisesti niiden pomoille.

Liikkuva kuva on erinomainen opetusväline. Se että samaa tekniikkaa käytetään kyseenalaisissakin tarkoitukssa on huono tekosyy kieltää tekniika n hyödyntäminen.

Muistan kun eräs vl-sukulaiseni pyyhki pölyjä ei-vl-mummun TV:n päältä ja mutisi että ei minun pitäisi tähän koskea. Siis haloo, kuinka naivi aikuisen ihmisen on lupa olla?

Äänestä

näyttää olevan "niin viisaita" ajatuksia mm. avioliitosta/avioerosta.
Ja vähän muustaki.

niiku

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaffeetti kirjoitti:

Vieläkin on koulu-tv pannassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu