muistaako kukaan lada siviili poliisi autoa 80-luvulla.siinä ei renkaita säästelty kun kissalan pojat lähti laitokselta.oli nimittäin kova sana.
sex-200
16
1157
Vastaukset
- Kipa
Oliko oikeasti rekkari SEX-200? En kyllä autoa muista nähneeni, mutta kiva rekkari ;)
- joskus 80-luvulla
Joskus oli kupla jossa oli rekkarina SEX-69.
Kyseinen auto makaa vieläkin erään liittymän sivussa romuna. Muistaakseni siinä oli kilvet paikallaan kun sen polkivat jollain metsäkoneella paskaksi. Huomenna pitää käydä katsomassa josko kilvet olis vielä tallella. - kuplako
joskus 80-luvulla kirjoitti:
Joskus oli kupla jossa oli rekkarina SEX-69.
Kyseinen auto makaa vieläkin erään liittymän sivussa romuna. Muistaakseni siinä oli kilvet paikallaan kun sen polkivat jollain metsäkoneella paskaksi. Huomenna pitää käydä katsomassa josko kilvet olis vielä tallella.se rekkari muuten kuului vm.-85 corollaan.
- joskus 80-luvulla
kuplako kirjoitti:
se rekkari muuten kuului vm.-85 corollaan.
Mikäs rekkari oli siinä kuplassa jossa oli kilpikonnan kuvat ovissa.
Kyseinen kupla makaa veiläkin ojan penkassa aikalailla rutussa. Kilpiä ei näkynyt, mutta käymme traktorilla nostelemassa että tiedän ettei kilvet ole paikoillaan. - joskus 80-luvulla
kuplako kirjoitti:
se rekkari muuten kuului vm.-85 corollaan.
Toyotassa oli rekkarina SEX-169!
- Muistetaan
Eikös se ollut beigen värinen 1200s latuska?
- Nuapur-heimolaene
On riski kone, leikkas tuolla muuvan kylätie varrella eräs lata puhelinpylyvään poekki.
- jt4
Rekkari vaan 020202 hakuun.
Vaalea 2105 Ladahan se poliiseilla oli,yleensä rikospoliisi Arvo Mutanen ajeli sillä.Kansan kielessä puhuttiin sexiladasta.
- Melekein_sama
"Joskus oli kupla jossa oli rekkarina SEX-69."
Tiedänpä vaaleansinisen Saab 90, jossa on tunnuksena SEX-690.
Kuului tuttavalleni joka poistui rajan tuolle puolelle joitakin vuosia sitten. Lähisukulaiset oli kuulemma suunnitelleet ko. auton kunnostamista, joka tarkoittanee toisen oven maalausta. Muuten auto jäi hyvään kuntoon, sillä itse tein siihen tarvittavat huollot ja omistaja oli aikoinaan koneteknikkona toiminut.- Lisäys_
"Kansan kielessä puhuttiin sexiladasta."
Aivan.
Meillä puhuttiin seksi-saapista!
Rekisteri herätti kiinostusta jopa ulkomaistenkin keskuudessa ja esimerkkinä tästä oli tapaus kun lomaileva parinkunta huomasi Saabin.
Nainen asettui jalat levällään keulan eteen niin että auton rekisteri näkyi "sopivassa kohden" ja mies otti siitä kuvan.
- VanhoinaHyvinäAikoina
Tais toinenki kyttä lada olla, sex-201 jos en ihan väärin muista , molemmat beigen värisiä, ja vissiin maahantuojan toimesta turbotettuja iigoreja..... sillä taisivat hyvin liikkua !
Ei kyllä tainut turboa Ladassa olla.
- Nythän_on_niin_että_
Onhan niitä maahantuojan tekemiä turbo-Samaroita jokunen tässä maassa ollut.
Se on taas ihan eri juttu liikkuiko minkaanlaisia turbo-Ladoja tämän maakunnan teillä. Vahvasti epäilen. - VanhoinaHyvinäAikoina
Ainakin yksi maahantuojan turbottama lada oli aikoinaan hempan purkaamolla katoksessa, se oli kylläkin farkkulartsa , valkea, ja teippaukset kyljessä !
- heppinen
kyllä se lada oli sex-200 ja keltanen oli väri. Arvohan sillä paljon ajeli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201773Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos281629Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3061452Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201413Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi411340Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161004Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy76998Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127954- 74868