STALIN SE TELOITUTTI PAPIT

- Näin kertoo puolueeton historiantutkimus.
Ja tämähän tapahtui ennen toista maailmansotaa.
Bolsevikit Stalinin kaudella tappoivat mm. pappeja, itsenäisiä talonpoikia ym. yksityisyrittäjiä.
- Mitenkähän tuon kommunistiaatteen perillinen Vasuri-Esko tämän perustelee? (tai kääntää muiden syyksi!)
11302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lieko ite etes kuuluu kirkkoon.
Apsin poijaat ainaski rouvaa eppäilivät eriseuraaseksi.

Äänestä
  • Ongs Jussa herreillä?

    Äänestä

  • ev.lut. srk kirjoitti:

    Ongs Jussa herreillä?

    Oon
    kuullu, että joka valtuuston kokouksessa saarnan ja rukkoukset pittää.

    Äänestä

  • ei kirkkolaissa.

    Äänestä

karjalaisille mielleen.
Pani meitä häkkiin kymmeniä tuhansia ja näläkkään tappo liki 1000 päivässä.
Eikä kukkaa korvaasa lotkuttanu.

Äänestä
  • Lujeppas poika paremmin laiskanläksys.

    Äänestä

  • sotavankeja kirjoitti:

    Lujeppas poika paremmin laiskanläksys.

    monia muita huijattu.

    Äänestä

asiat ja maat sekä aatteet sekoittuneet. Hoitoooon.

Äänestä

Bryssät määräävät lehmillekkin korvamerkit, muuten loppuu tulot ja tulee nälkä. Eskon odottamat kolhoosit ovat jo täällä. Kaikki liiketoiminta on kilpailutettu ja tuhansittain yrittäjiä ajettu viimeiseen ratkaisuun. Banaanitkin tuodaan vain Brysselin hyväksymistä yrityksistä-(hinta nousi moninkertaiseksi EU:ssa). Suomi maksaa vuosittain EU:lle n.180 000000 euroa ja saa takaisin ryynipusseja avustuksina.

Äänestä
  • kolohoosi.

    Äänestä

niin päitä tippuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NEUKUISSA* kirjoitti:

- Näin kertoo puolueeton historiantutkimus.
Ja tämähän tapahtui ennen toista maailmansotaa.
Bolsevikit Stalinin kaudella tappoivat mm. pappeja, itsenäisiä talonpoikia ym. yksityisyrittäjiä.
- Mitenkähän tuon kommunistiaatteen perillinen Vasuri-Esko tämän perustelee? (tai kääntää muiden syyksi!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu