Nyt on loppu lähellä! Koko Suomen liikenneturvallisuuden puolesta: KIITOS REISKAS!
Kalinan myynti elokuussa
1 kpl
12598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eipä taida Kalinan myynnin hiipuminen tämän maan liikenneturvallisuutta kuitenkaan pelastaa.
Tammi-heinäkuun myynti näkyy olleen jopa 56 kpl... Ainoa syy Ladan myyntiin on se, että täytyyhän venäläisomisteisella Deltalla jotain venäläistäkin tarjolla olla.
Se oli Ladamiesten kesälomakuukausi. Ei silloin autokaupoilla olla. Toisaalta huonolaatuisia sukkiakin pitää ostaa useammin kuin priimalaatuisia. Sama pätee autoihin. Lada on lujaa laatua ja kestää pitkään. Kaiken lisäksi Lada on niin rakas omistajalleen, ettei siitä raaski edes luopua. Siinä ongelman ydin, miksi Ladoja ei juuri näy edes vaihtoautomyynnissä.
Kaikki yritysten tärkeät työntekijät pitävät lomansa heinäkuussa. Rupusakki kärvistelee töissä heinäkuun ja pääsee lomille elokuussa kun tärkeä henkilöstö palaa töihin.
Muistaakseni Reiskakin mainosti olleensa lomalla heinäkuussa, katsomassa kylvetäänkä Saksassa moottoriteille suolaa vai ei.
Vaikka todennäköisesti, kirjoitusten 'asiasisällön' perusteella Reiska oli heinäkuun töissä putkiliikkeessä nimeltä "Kuukauden Putki".
silloinhan lada vasta on premiumauto kun ei joka pojan alla
Premiumhan tarkoittaa sitä että hinta on paljon suurempi kuin sen ominaisuuksien mukaisesti pitäisi olla. Lada on siis ollut aina tosi premiumia. Nyt kun niitä myydään vähemmän kuin Mersun kallista CLS:ää niin eikö se ole vielä enempi premium? Jaa ei? Mutta hyvä kuitenkin kun myynti vihdoin on loppu.
siinä 1 syy
Silloin ei kukaan edes muista automerkkiä nimeltä Lada.
Niinpä, muistat oikein. Aloitin loman heinäkuun puolessa välissä ja lomarahat otin vapaana.
että Ladoja on ensirekisteröity elokuun loppuun mennessä yht. 171kpl eli keskimäärin 21kpl/kk.
idiootteja tuonkinverran Suomesta löytyy.
länsiräppänän ja pitää sitä kallilla rahalla jatkuvasti pajalla