Lisää kokemusta liikenteestä ennen....

KUKA POISTI AUTOKOULUN OPETTAJIEN LIIKENNEKOKEMUSVAATIMUKSEN, ENNEN PÄÄSYÄ KOULUTUKSEEN ??

Vähäinen kokemus virheineen näkyy liikenneonnettomuuksien määrässä.

Aikaisemmin täytyi olla useamman vuoden kokemus liikenteestä ennen opintoja.
5409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Open ajokokemuksellako asennevammaiset nuoret saisivat järkeä päähän? Just just...

Äänestä

Opettajan palkka on niin pieni,että näin vaikealle alalle ei ole tulijoita.Palkkauksen pitäisi nousta noin tonniviisisataa kuussa,niin olisi nykyään kohdallaan.Tilausajossa oleva bussikuski ei lähde enää opiskelemaan liikenneopettajaksi palkan takia ja yhdistelmäpuolelta tulevat haluavat pelkästään aikuiskoulutuskeskuksiin.Eli ajokortin hintaan reilu korotus,niin opettajankin palkka nousee.

Äänestä

Missä liikenneonnettomuuskien määrässä näkyy opettajien vähäinen kokemus???

Äänestä

Kyllä se on vasta kortin saaneen ajotaitojen yliarviointi, vähäinen paineensieto kyky, ja näyttämise halu, piittaamattomuus sääntöjä kohtaan ja vapauden kaipuu, joka liikenneonnettomuuksissa näkyyy.

Ja vähän onnettomuuksia sattuu myönnettyihin kortteihin nähden. Ei varmaan ole % lukuja tiedossa.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Omia taitojaan yliarvioidaan, ja kavereille pitää näytellä eikä tiukassa paikassa tiietä mitä tehrä. Ei se nyt opettajien vika todellakaan ole että sattuu liikenneonnettomuuksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jorin mielipide kirjoitti:

KUKA POISTI AUTOKOULUN OPETTAJIEN LIIKENNEKOKEMUSVAATIMUKSEN, ENNEN PÄÄSYÄ KOULUTUKSEEN ??

Vähäinen kokemus virheineen näkyy liikenneonnettomuuksien määrässä.

Aikaisemmin täytyi olla useamman vuoden kokemus liikenteestä ennen opintoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu