Onko missään tietoa?

En löytänyt

Osaisiko joku kertoa, että paljonko (desilitroissa) imevät nämä Tena-suojat? Varsinki ne runsaaseen karkailuun tarkoitetut kiinnostaa.

5

1714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pissailija

      oikeastaan paras Tenan suoja on tena slip maxi.
      se on teippivaippa, jossa on muovinen ulkopinta.
      sellainen imee todella hyvin rakon kaiken tuottaman pissan, mitä ihminen normaalisti tuottaa. tuollaisen pissaamisen jälkeen voi vielä jotenkuten kävellä ja liikkua normaalisti ja silti housut ovat kuivat.

      teippivaippa tuntuu ihan hyvältä, ei oikeastaan ahdista. ne kaupassa myytävät tenat on ihan leluja, joihin ei voi tarkoituksella pissiä ollenkaan. hyvä sitten sellaisella on olla liikenteessä, kun tarvitsee oikeasti suojaa:)

      eli...unohtakaa ne pikkuhousunsuojan kokoiset tenat, kun parempiakin on...

      • ap.

        kysymys yökastelusta.


    • suurimmat vaipat

      Suurimmat suur-suorakaidevaipat ja erikoisesti modifioidut superteippivaipat imee yli kolme litrtaa pissaa, eli toistakin vorokautta voi pitää yhteen menoon. Oikein valittujen muovihousujen kanssa pissa pysyy muovihousussa ja vaipassa ja päivän menot ja leikit voi jatkua.
      Toki tällainen suuri pissasta litimärkä vaippa ei ole kovin huomaamaton mutta iloisen mielen se antaa.
      [email protected]

      • ap.

        Iloista mieltä ei mulle anna mikään vaippa, kunhan yön pärjäisi kastelematta petivehkeitä. Tästä on leikit kaukana.


    • sho

      Tena Slip MAXI vetää 2 litraa. Kun normaali vuorokauden virtsanmuodostuminen on 1,5-2 litraa, luulisi tällainen yön yli riittävän, ja muutenkin. Mukavempi päällä on varmasti Flex MAXI, se imee vissiin 1,5 litraa. Ohivuotoja ym. vähentää oikean koon valitseminen, sillä isompi koko ei merkitse parempaa imutehoa.
      Jos ap halusi tietää tippasuojista, eli sellaisista tavallisen pikkuhoususuojan näköisistä, niin imukykyisin vetää 5dl (Lady Extra plus ja Super).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      79
      9025
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      66
      2845
    3. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      2098
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      157
      2021
    5. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      21
      1983
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1891
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      30
      1740
    8. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      47
      1597
    9. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      103
      1502
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1256
    Aihe