Onko missään tietoa?

En löytänyt

Osaisiko joku kertoa, että paljonko (desilitroissa) imevät nämä Tena-suojat? Varsinki ne runsaaseen karkailuun tarkoitetut kiinnostaa.

5

1730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pissailija

      oikeastaan paras Tenan suoja on tena slip maxi.
      se on teippivaippa, jossa on muovinen ulkopinta.
      sellainen imee todella hyvin rakon kaiken tuottaman pissan, mitä ihminen normaalisti tuottaa. tuollaisen pissaamisen jälkeen voi vielä jotenkuten kävellä ja liikkua normaalisti ja silti housut ovat kuivat.

      teippivaippa tuntuu ihan hyvältä, ei oikeastaan ahdista. ne kaupassa myytävät tenat on ihan leluja, joihin ei voi tarkoituksella pissiä ollenkaan. hyvä sitten sellaisella on olla liikenteessä, kun tarvitsee oikeasti suojaa:)

      eli...unohtakaa ne pikkuhousunsuojan kokoiset tenat, kun parempiakin on...

      • ap.

        kysymys yökastelusta.


    • suurimmat vaipat

      Suurimmat suur-suorakaidevaipat ja erikoisesti modifioidut superteippivaipat imee yli kolme litrtaa pissaa, eli toistakin vorokautta voi pitää yhteen menoon. Oikein valittujen muovihousujen kanssa pissa pysyy muovihousussa ja vaipassa ja päivän menot ja leikit voi jatkua.
      Toki tällainen suuri pissasta litimärkä vaippa ei ole kovin huomaamaton mutta iloisen mielen se antaa.
      [email protected]

      • ap.

        Iloista mieltä ei mulle anna mikään vaippa, kunhan yön pärjäisi kastelematta petivehkeitä. Tästä on leikit kaukana.


    • sho

      Tena Slip MAXI vetää 2 litraa. Kun normaali vuorokauden virtsanmuodostuminen on 1,5-2 litraa, luulisi tällainen yön yli riittävän, ja muutenkin. Mukavempi päällä on varmasti Flex MAXI, se imee vissiin 1,5 litraa. Ohivuotoja ym. vähentää oikean koon valitseminen, sillä isompi koko ei merkitse parempaa imutehoa.
      Jos ap halusi tietää tippasuojista, eli sellaisista tavallisen pikkuhoususuojan näköisistä, niin imukykyisin vetää 5dl (Lady Extra plus ja Super).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      14
      3360
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      126
      1394
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      93
      1278
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      265
      1127
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      57
      1116
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      66
      1054
    7. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      42
      955
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      921
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      841
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      798
    Aihe