Osaisiko joku kertoa, että paljonko (desilitroissa) imevät nämä Tena-suojat? Varsinki ne runsaaseen karkailuun tarkoitetut kiinnostaa.
Onko missään tietoa?
5
1826
Vastaukset
- pissailija
oikeastaan paras Tenan suoja on tena slip maxi.
se on teippivaippa, jossa on muovinen ulkopinta.
sellainen imee todella hyvin rakon kaiken tuottaman pissan, mitä ihminen normaalisti tuottaa. tuollaisen pissaamisen jälkeen voi vielä jotenkuten kävellä ja liikkua normaalisti ja silti housut ovat kuivat.
teippivaippa tuntuu ihan hyvältä, ei oikeastaan ahdista. ne kaupassa myytävät tenat on ihan leluja, joihin ei voi tarkoituksella pissiä ollenkaan. hyvä sitten sellaisella on olla liikenteessä, kun tarvitsee oikeasti suojaa:)
eli...unohtakaa ne pikkuhousunsuojan kokoiset tenat, kun parempiakin on...- ap.
kysymys yökastelusta.
- suurimmat vaipat
Suurimmat suur-suorakaidevaipat ja erikoisesti modifioidut superteippivaipat imee yli kolme litrtaa pissaa, eli toistakin vorokautta voi pitää yhteen menoon. Oikein valittujen muovihousujen kanssa pissa pysyy muovihousussa ja vaipassa ja päivän menot ja leikit voi jatkua.
Toki tällainen suuri pissasta litimärkä vaippa ei ole kovin huomaamaton mutta iloisen mielen se antaa.
[email protected]- ap.
Iloista mieltä ei mulle anna mikään vaippa, kunhan yön pärjäisi kastelematta petivehkeitä. Tästä on leikit kaukana.
- sho
Tena Slip MAXI vetää 2 litraa. Kun normaali vuorokauden virtsanmuodostuminen on 1,5-2 litraa, luulisi tällainen yön yli riittävän, ja muutenkin. Mukavempi päällä on varmasti Flex MAXI, se imee vissiin 1,5 litraa. Ohivuotoja ym. vähentää oikean koon valitseminen, sillä isompi koko ei merkitse parempaa imutehoa.
Jos ap halusi tietää tippasuojista, eli sellaisista tavallisen pikkuhoususuojan näköisistä, niin imukykyisin vetää 5dl (Lady Extra plus ja Super).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408207
- 1255245
- 1433646
- 693558
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353514- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352011- 281786