Ajatusten tie-ja tai kulku.

NOYZ

Pystyykö horoskooppeja vertaamaan ajatustenkulun mukaan, niin että: Jos ihmiselle annetaan yleiskäsite, niin hänen ajatuksensa kulkevat jotain tiettyä rataa jaotellusti..? Ja minkä mukaan. Kuten esim. minä näen skorpionit esteettisinä ihmisinä joka on yksi suurimmista vaikuttajista. Eli ihminen etsii aina jonkun lopputuloksen, johon voi olla tyytyväinen. Mietin näitä asioita, koska on kiva tietää miten ihmistä miellyttää kekseliäisyydellä. Tämä on yleismaailmallinen aihe, johon ei tarvitse löytää pelkästään yhtä vastausta, mutta olisi kiva kuulla ihmisten kokemuksista samasta ideasta. Pidän henkilökohtaisesti hyvin ilmeikkäistä ihmisistä, se kertoo ihmisen kärsivällisyydestä toisen ajatuksia kohtaan. Jos on ilmeetön, niin ajatukset juoksevat nopeammin ja tunne jää helposti käsittelemättä. Eli toisin sanoen sosiaalisessa maailmassa, ei ole hyvää tai pahaa. On vain ajattelemattomuutta, kärsimättömyyttä ja asioiden huomioonottamattomuutta. Kuinkahan monesti nämä asiat on skorpionin käytävä läpi, jotta ei tulisi sokeaksi ulkomaailmalta..? :)

4

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alueeksihan

      on jostain syystä katsottu peräaukko. joten sieltä kai ne ajatuksetkin kulkee.

      • NOYZ

        Muuten... Otin selvää tuosta persreikäjutusta ja tulin siihen tulokseen, että skorpionin neurologinen toiminta kulkee pitkän matkan, mutta ei suinkaan hitaasti... Sitten asia erikseen. silloin kun tuleekin sitten totuuden hetki gaiasta ihmiselle, niin hänen perslihaksensa löystyvät ja hän paskoo helposti allensa, jos vain on syönyt epäterveellisesti. Sitten vielä hengitysteknniikka teille ihmisille... Tärkein asia muun muassa muunkin intuitiivisen fyysisen toiminnan ohella. Löytyy monia ja kun sanon monia, tarkoitan monia hengitystapoja. Sitten jos nyt yhdistämme neurologisen toiminnan ja hengityksen tietoisesti hyvin toimimaan yhdessä, voimme löytää egomme, voimme antaa turpiin sille, taas hengittämällä ja voimme löytää uusia ulottuvuuksia itsestämme ja itsemme kautta maailmasta. Kaikista mahtavin totuus on, että me olemme henkisiä olentoja fyyisessä muodossa.. Tulemme luonnosta, mutta olen silti erilainen kuin esim. puu. Olen yksilö, joten hengittäminen maailman kanssa tapahtuu erilailla, kuin kasveilla. Ja kun hengitän parhaimmaksi
        !löytämällä! tavalla, silloin löydän henkeni leijuvan missä haluan(halu ei ole hyvä asia). Kroppani on peili, joka kuljettaa muita maailman henkiä lävitseni ja se tuntuu siltä, että minua ei ole olemassa yhdessä muodossa.. Useimmat ovat hämmentyneitä ja voimattomia itsensä "edessä", jotka lävitseni kulkevat ja sen tietää siitä, jos päässä alkaa kuplimaan. Minkään energian ei kuuluisi pyhässä tilassa sattua. Joten ihmisen täytyy nostaa itsensä/henkensä ylös ja lopettaa niiden tähtien tuijottelu, sillä totuus löytyy meistä, mutta se vaatii rehellistä työtä. Kaunista(haluan päivittää) on se, että voimme löytää kirjaimellisesti toisemme toistemme sisältä. Heimot kerääntyköön. Kaikkia odotetaan ilolla. "kuunnelkaa." (itseasiassa joka sana olisi kiva kirjoittaa niinsanotusti) ja elämä on leikkiä.


      • NOYZ

        Toisin sanottuna, olemme kaikki oman horoskooppimme mukaan kytköksessä ^^SUUREEN^^ elämän ympyrään... Mun tekee mieli, huutaa ja päät kääntyvät katsomaan: "onko se hullu, onko se agressiviivinen." ---uuuh, vaarallista. ;)
        Mystikko... HAH! kaikki on mystiikkaa niin kauan kuin huom.ITSEÄÄN ei ymmärrä.


      • NOYZ

        Mutta.. Kukaan ei näe minun koko rytmiä tekstin avulla... Ja rytmi on kaikki ajassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1191
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1184
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1064
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1018
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      985
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      747
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      54
      646
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      642
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe