Olipa upea vaalistartti

Kokoomuksen vaalistartti oli perjantaina keskellä työpäivää, silti siellä oli yli 50 ihmistä paikalla; uteliaita ohikulkijoita oli parhaillaan vähintään puolet lisää - eli tupa täynnä. Saatiinhan Katainen ja Satonen keskustelemaan nokialaisten kanssa.

Kataisessa on meillä todella asiansa osaava puheenjohtaja. Tunnelma oli koko tilaisuuden rento ja asiallinen.

Tästä on hyvä jatkaa :-)
7564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kylläpäs oli tyhmä buffaus*! Juts tyypillistä kokoomukselaisille kesken työpäivän tullaan huseeraamaan ja kaikki vähänkään itteesä porvariks luulevat akat ja ukot sielä naama väärällään kuolaamassa kataisten ja muiden nulikoiden perään. Katainenkaan oo tehdy muutaku tyhmiä päätöksiä ja on vielä velmu ja viekas savolainen.

Äänestä
  • a) demari?
    b) vasemmistoliittolainen?

    Äänestä

on varmaan rippikouluajalta?

Äänestä
  • enkä mitään viherpunikkeja tai kokoomuksen kelmejä tai kepulia...

    Äänestä

ja minusta koko tapahtuma oli huonosti järjestetty. Ainoa hyvä asia myös minusta oli osallistujen suuri määrä mutta olisin toivonut Kataisen pitävän julkisen puheen ja seurustelevan enemmän Nokialaisten kanssa koska nyt vain harva pääsi Kataisen puheille. Olin myös Keskustan tilaisuudessa aikaisemmin samassa paikassa ja heidän tilaisuus oli hyvin järjestetty tosin siellä ei ollut kun vain muutama osallistuja. T: Kokoomuslainen

Äänestä

ja kuoppaan.

Äänestä

Vai olikos kaikki jotain eläkeläisiä?

Katainen kun ei minua pidä edes ihmisenä, niin enpä taida sitä äänestää. Kataisen mielestä ihminen voi voi valita, asuuko omistusasunnossa vai vuokralla. Vähän heikosti näin työttömänä saisin pankkilainaa, joten pakko vain jatkaa vuokralla, se siitä valinnanmahdollisuudesta ja ihmisyydestäni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokoomuksella! kirjoitti:

Kokoomuksen vaalistartti oli perjantaina keskellä työpäivää, silti siellä oli yli 50 ihmistä paikalla; uteliaita ohikulkijoita oli parhaillaan vähintään puolet lisää - eli tupa täynnä. Saatiinhan Katainen ja Satonen keskustelemaan nokialaisten kanssa.

Kataisessa on meillä todella asiansa osaava puheenjohtaja. Tunnelma oli koko tilaisuuden rento ja asiallinen.

Tästä on hyvä jatkaa :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu