Vieläks komppanioissa on jäljellä semmosii ovettomii V12 vessoja joissa ei välttämättä oo edes väliseinii joka välis, ja joissa leirin jälkeen 10 kaverii vääntää naamat vastakkain viikon pidätystä ku ei puskaan voi mennä, vai onko joka paikas siirrytty lukollisiin koppi malleihin?
yks
2
510
Vastaukset
- Sivarimajuri
Hyvät vessat intissä on. Kopit on ja siistit kun ne päivittäin puhdistetaan. Ainakin kun vessa oli meidän ryhmän puhdistettavana. Suihkussa taas joutui olemaan muiden nähden kun suihkuverhoja ei hankittu, koska ne kuulemma jatkuvasti hajosivat. Hieman outoa minusta. Mieluusti sitä piilossa suihkuttelisi.
- huussissa
joillaki leiri paikoilla on vielä isoja rivi systeemejä, mutta aika pitkälti on yhden reijän koppeja. mutta kyllä isossa huussissakin pystyy tarpeet hoitamaan vaikka varsinkin aamupaskal saattaa 8 reikäinen olla vähän pieni, ja vielä jos on naisia samassa teltta kyläs, niin on se mukava mennä paskal ku viereisel reijäl tulee joku söpö tyttö!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379