G: Tv-ohjelmat

Mitä äidit katsovat tätä nykyä telkkarista?
18737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

jonkin verran telkkua, kun saan muksut nukkumaan. Tällä hetkellä esim. house, csi ja dokkareita.

Äänestä

uutiset jostain aikaa päivästä
ballysangelin pappi
sydämen asialla
tohtorit
kotikatu
fakta-kanavan dokumentit
miami inkin tatuointijuttu
yleensä dokumentteja

jotain varmaan unohtu:)
en loppupelissä hirveästi katso tölsyä

Äänestä
  • Inno,t.i.l.a,puutarhaohjelmat yms

    Äänestä

  • tarja 2 kirjoitti:

    Inno,t.i.l.a,puutarhaohjelmat yms

    pikkukakkonen =)

    Äänestä

Todistettavasti syyllinen, Teoria miehistä, Riitasointuja. Lisäksi Formulat (aina), lätkää, uutiset, kolmosen aamutv yms

Äänestä

Nuori äiti helsingistä katsoo näitä:

salkkarit
house
pako (kohta kun taas alkaa)
gossip girl (kun vielä tuli)
bb
idols (kun alkaa)
csi

Katson noita silloin kun satun kotona olemaan, eikä ole muuta tärkeämpää tekemistä, eli en kaikkia jaksoja todellakaan katso.

Äänestä
  • yli kolmekymppinen äiti pks läheltä katsoo, osa ei nyt menekään

    salkkarit
    gossip girl (ei mee just nyt)
    bb
    idols
    emmerdale
    kotikatu
    grayn anatomia (ei mee just nyt)
    unelmien poikamies
    teho osasto (ei mee just nyt)

    paratiisihotelli, nyt alkoi toinen tuotantokausi, ihan älyttömästi olen tuota sarjaa odottanut. Eka oli minusta älyttömän hyvä, tuo on siis realitysarja nelosella.


    joskus jopa kaunareita. Olen tellkarin suurkuluttaja iltaisin.

    Äänestä

Kouluhommat ovat ohitse ja vauvaa pitää imettää usein. Käytänkin imetysajat hyödykseni ja olen opetellut uudestaan katsomaan telkkaria. :)

Näistä kerron mielelläni:

- Sopranos
- Ruma Betty
- uutiset
- pian Idols

Näistä kerron vähemmän mielelläni:

- Big Brother
- malliohjelmat

Äänestä

-Riitasointuja
-Todistettavasti syyllinen
-House
-Idols (kohta)
-Olet mitä syöt
-Salikset välillä


Imettäessä tulee katottua hömppää:
-Kauniit ja rohkeat
-Malliohjelmat
-Sisustus
-Tenava/kauhukakara ohjelmat

Äänestä

arkisin joka päivä ja Salkkarit useimmiten.
Satunnaisesti katson sisustusohjelmia, puutarhaohjelmia ja dokumentteja.
Minä nauhoitan ulkomaiset ohjelmat ja katson ne kelauksella sitten kun lapset nukkuvat...

Äänestä

katselen telkkarista salatut elämät, big brother muutaman kerran viikossa, pakoa ja idolsia aion alkaa katsomaan ja Suomen pelkokerrointa myös! Siinä ne taisi ollakin, joskus jonku elokuvan jos hyvä tulee.

Äänestä

-BB
-Idols kunhan alkaa

- Täydelliset naiset, kunhan alkaa
- Formulat
- Huomenta Suomea ennen töihin lähtöä
- Seitsemän Uutiset
- Inno (joskus)
- Galaxia koululaisen kanssa

- Hovimäki oli suosikki, mutta taisi loppua taas

Näyttää aika paljolta... Mutta suurimman osan kyllä oikeasti kuuntelen samalla, kun teen kotihommia.

Selittelyn tarve:D

Äänestä
  • house
    csi
    miami ink
    todistettavasti syyllinen
    bones
    supernatural
    x-files
    kadonneiden jäljillä
    hurjat hoganit
    rokkarille morsian
    gene simmonsin sukukalleudet

    Äänestä

  • niitä kirjoitti:

    house
    csi
    miami ink
    todistettavasti syyllinen
    bones
    supernatural
    x-files
    kadonneiden jäljillä
    hurjat hoganit
    rokkarille morsian
    gene simmonsin sukukalleudet

    on alkamassa taas pari uutta laadukasta rikos sarjaa (tyyliin bones,csi,cold case)

    ja rillit huurussa komediasarja :)

    sitte perinteisiä:

    jesse
    frendit
    simpsonit
    salkkarit
    idols
    BB
    teoria miehistä
    päivien viemää
    kauniit ja rohkeat

    tietokoneelle voi myös torrentz sivulta löytää hyviä dokkareita, sarjoja ja leffoja.

    Äänestä

frendit ja simpsonit (miljoona kertaa nähty mutten taida ikinä kyllästyä), huippumalli haussa, muumilaakson tarinoita ja muumien maailma :) Anthony Bourdain, Skins (vaikka nyt onki vähän teinikamaa), Lapsityranneja ja mikä se toinen samanlainen olikaan (alkaa tosin kyllästyttämään kun jutut on aika samanlaisia), Dokumentteja tulee katsottua kunhan on hyviä ja kiinnostavia (ei mitään 4D-maailman suurin kyrpä-juttuja)

Tässä vielä yksi mitä on jo vähän vaikea tunnustaa... Xena... öööh... Miksi minä, heteronainen, joka ei mistään kostyymijutuista sun muista tykkää, pidän sitä muijaa seksikkäänä!? Siis mikä hel..... mua vaivaa XD

Hauskoja kotivideoita tulee varmaan katsottua kun näköjään alkaa taas, Lostia odotan kovasti vaikka ihan älytön onkin.

Äänestä

-csi
-ilman johtolankaa
-todistettavasti syyllinen
-house
-kova laki
-naistenmiehet
-pako (sitten, kun alkaa)
-emmerdale
-uutiset

oikeastaan en mitään muuta...

Äänestä

Dr Phil, Salkkarit, Todistettavasti syyllinen, Columbo, Salaiset kansiot, Rysän päällä, Madventures..

Onhan noita :D

Äänestä

koko telkkari!

Mieheni on jo vuoden päivät väittänyt, että olen riippuvainen telsusta. Nyt olen itsekin jo alkanut huolestua ja myöskin tympääntyä. Juuri kun päästään jonkun sarjan tuotantokauden loppuun (=sarja tauolle) niin alkaakin vastaavasti joku toinen sarja, jota pitää alkaa katsomaan. Meillä ei katsota "vahingossa" mitään ohjelmaa, vaan telkkari avataan vain silloin jos tulee joku mitä haluaa katsoa. En ole pariin vuoteen ottanut mitään "uutta" sarjaa katsottavaksi, mutta kun nuo amerikkalaiset Bruckheimerit yms. jatkaa vuodesta toiseen!

Etsiväsarjojen katsojat jakaantuu kahteen ryhmään. Ne, jotka suosivat amerikkalaistyylisiä sarjoja ja ne, jotka katsovat saksalaisia dekkarisarjoja. Minä tykkään noista ensimmäisistä, mutta mieheni noista jälkimmäisistä. Kuvitelkaa, se osti DVD boxin Ein fall fur zwei -jaksoja!!! Kuka katsoo vapaaehtoisesti saati sitten maksaa Matulasta!?

Jokatapauksessa tällä hetkellä:
- Dogwhisperer (ah... Cesar)
- Ugly Betty (no ok, ne uudet jäi tauolle)
- American next top model (nolo)
- Project runway (alkaa taas, mutta taitaa olla uusintoja)
- Survivor (nolo)
- Cold case
- C.S.I Las Vegas (no ok, ne jäi tauolle)
- C.S.I Miami (jäikö ne tauolle, vai?)
- 'Allo 'allo!
- Thin blue line (vissiin alkoi alusta)
- House
- Maajussille morsian (alkaa ens vkolla!)


satunnaisesti:
- Star Trek DS9 (höpöä)
- Star Trek Voyager (viimistä tuotantokautta odotellen)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti neljälle kirjoitti:

Mitä äidit katsovat tätä nykyä telkkarista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu