katselijaa edusta koko suomen mielipidettä missään ei missään eikä kuuntelija luvut kerro mitään suomalaisille tärkeää tietoa. Massa toimii mainostajille äänestäjille houkuttimena jos se toimii turvallisuuden terveyden paremman huomisen puolesta hyvä niin. Useimiten ei. Median lukutaito kuin valikoiva mitä katselen , kuuntelen on opittu jo aikaisemmin kuin bb tuli suomeen.
on tietysti ihmisen oma asia mitä katselee ja kuuntelee mutta tutkitusti kuitenkin se millä mieltään ruokii on sitten toinen asia ja kuka viime kädessä kaiken maksaa tulevaisuudessa ehkäpä siihen saanet vastauksen kun kuuntelet viihdemaailmaa..he he niinkö .
on tietysti ihmisen oma asia mitä katselee ja kuuntelee mutta tutkitusti kuitenkin se millä mieltään ruokii on sitten toinen asia ja kuka viime kädessä kaiken maksaa tulevaisuudessa ehkäpä siihen saanet vastauksen kun kuuntelet viihdemaailmaa..he he niinkö .
Vastaukset 2
Vanhimmat
koko kansan suosikit saavat koko kansan silmissä tehdä elää kuinka tahtovat mutta toisille se ei ole sallittua.
esimerkki
otetaanpa nyt vaikka noin kuusikymppiset iskelmä tähdet siellä moni nainen on tehnyt valintansa jättää lapsensa jonnekin hoitoon ! neljäkymmentä vuotta olemme saaneet lukea heidän mies juttujaan jne. Miten tympeetä on lukea noiden naisten ihannoivan nuoria miehiä jne, aina välillä luemme heidän avautuvan rakkaudelle jne. Neljäkymmentä vuotta he ovat ottaneet kaiken "suosion kunnian itselleen " tosiaan ei koko kansan iskelmä tähtinä jne. eräiden oman suosionsa haku on yltänyt vuosia sitten mauttomuuden rajat.
eimerkki
jos joku politikko etenkin nainen tekisi samoin mitä siitä seuraisi siitä seuraisi koko kansan suuttumus koska ei hoida lapsiaan ei täytä yhteiskunnan vaatimuksia jne.
tälläistä on monenkin suomalaisen ajatusmaailma niin harhaista vailla todellisuuden tajua jonka suot toiselle et suokkaan sitä muille. heh heheh
kyseisillä vastuullisilla ei olisi uskottavuutta pätevyyttä kuin koko kansan suosiota mutta suomalaisethan ovat tunnetusti jääkööön kirjoittamatta.
monesti tunne tilojensa ohjaamina jota säätelee markkinavoimat ei ole ihme että musta saadaan näyttämään valkoiselta johdateltavissa olevien mielissä. Olen kyllästynyt suureen valheeseen joka pitää väkisin pinalla viihdetähtiä muka koko kansan jne.
Se pieni mantelitumake on jo vuosia sitten kehittynyt kuuntelemaan aivan muuta kuin eilisen tähtiä joita media valheessaan korottaa uusien artistien yläpuolelle. Voidaankin sanoa että ilman moralisointia
jokainen on tehnyt valintansa jättäen jotain taakse ja levy-yhtiöt pitävät huolen että massia tulee joskin artisteille jää jotain sukan varteen
Tavallaan voidaankin sanoa että ihmiset eivät ole perillä siitä millä keinoin monikin on "suosionsa" tekemällä tehnyt ! paitsi ne joilla on näköala myös menneisyyteen joka ihmisissä näkyy elettynä "esimerkillisenä " .