Jarrutuksen äänet?

Näin on.

Alfa Romeota sen enempää tuntematta (se on auto, jossa on neljä pyörää, moottori, ratti ja kori) kyselen, sillä en saa selkeää vastausta puolisoltani.
- Kysymys: Alfa Romeo 159 diesel, farmari (vm 2006, ajettu 15.000 km.) kolahtelee jarrutuksissa ikävästi. Vastaukseksi olen saanut, että kuuntele formula-autoja, jarrupalat ovat niin tiiviit, että kolahtavat ja niin kuuluu ollakin. HÄH???

5

466

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie vuan

      Ei niiden mitään kuulu kolahdella. Vie laitettavaksi, tuossahan on takuuta vielä vuositolkulla jäljellä.

      • järjenjuoksua

        Vaikutta tuo siippasi persereijältä.


      • Mie vuan
        järjenjuoksua kirjoitti:

        Vaikutta tuo siippasi persereijältä.

        Siippani ja hänen persereikänsä?


      • kuulostaa
        Mie vuan kirjoitti:

        Siippani ja hänen persereikänsä?

        Kylän kesto homolta, kaikkihan sen tuntevat! Vaan jos ei asiantuntijan mielipide kiinnosta niin mitäs täällä kyselet? Kysy siltä ukoltasi, kun häenen vastauksensa ovat sittenkin milestäsi näemmä niin tasokkaita ja varsin asiantuntevia. Usko älä uikuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ei pidä kolahtaa, nyrkki taitaa otsallasi viikonloppuisin kolahtaa.


    • kolahda

      Mitkään hiton jarrut sen enempää ei kuulu kolahtaa myöskään Alfassa, tai muissakaan autoissa. Äijäsi on joko saapastyhmä tai täysin välinpitämätön, monenko yliste jo kaahannut tai lähese kaahannut, se tyyppi ei suojateillä hidasta vaikka mummo siellä köpöttelisi vai mitä??? Jättä sukat pöydälle ja kaiken muun sun siivottavaksi. Juo kaljaa joka viikonloppu ja piereskelee sohvalla, odottaa kun teet pihvit ja makkarat valmiiksi, ei kiitä ei kumarra, ei avaa ovia vanhuksillekkaan menee itse aina ensin ja lyö oven kiinni perässään.

      SIKA PASKAKASMULKKU! Totta helvetissä kuuluu kolahtaa jarrujenkin jos nupissa noin vitusti kolahtaa!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1273
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1047
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      705
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe