Alfa Romeota sen enempää tuntematta (se on auto, jossa on neljä pyörää, moottori, ratti ja kori) kyselen, sillä en saa selkeää vastausta puolisoltani.
- Kysymys: Alfa Romeo 159 diesel, farmari (vm 2006, ajettu 15.000 km.) kolahtelee jarrutuksissa ikävästi. Vastaukseksi olen saanut, että kuuntele formula-autoja, jarrupalat ovat niin tiiviit, että kolahtavat ja niin kuuluu ollakin. HÄH???
Jarrutuksen äänet?
5
430
Vastaukset
- Mie vuan
Ei niiden mitään kuulu kolahdella. Vie laitettavaksi, tuossahan on takuuta vielä vuositolkulla jäljellä.
- järjenjuoksua
Vaikutta tuo siippasi persereijältä.
- Mie vuan
järjenjuoksua kirjoitti:
Vaikutta tuo siippasi persereijältä.
Siippani ja hänen persereikänsä?
- kuulostaa
Mie vuan kirjoitti:
Siippani ja hänen persereikänsä?
Kylän kesto homolta, kaikkihan sen tuntevat! Vaan jos ei asiantuntijan mielipide kiinnosta niin mitäs täällä kyselet? Kysy siltä ukoltasi, kun häenen vastauksensa ovat sittenkin milestäsi näemmä niin tasokkaita ja varsin asiantuntevia. Usko älä uikuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ei pidä kolahtaa, nyrkki taitaa otsallasi viikonloppuisin kolahtaa.
- kolahda
Mitkään hiton jarrut sen enempää ei kuulu kolahtaa myöskään Alfassa, tai muissakaan autoissa. Äijäsi on joko saapastyhmä tai täysin välinpitämätön, monenko yliste jo kaahannut tai lähese kaahannut, se tyyppi ei suojateillä hidasta vaikka mummo siellä köpöttelisi vai mitä??? Jättä sukat pöydälle ja kaiken muun sun siivottavaksi. Juo kaljaa joka viikonloppu ja piereskelee sohvalla, odottaa kun teet pihvit ja makkarat valmiiksi, ei kiitä ei kumarra, ei avaa ovia vanhuksillekkaan menee itse aina ensin ja lyö oven kiinni perässään.
SIKA PASKAKASMULKKU! Totta helvetissä kuuluu kolahtaa jarrujenkin jos nupissa noin vitusti kolahtaa!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2825308- 685248
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii964015- 522830
- 222417
- 1192040
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472000Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991727- 721261
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1541108