Tuntuu teille tärkeintä olevan että kunhan itsellä on kivaa, välittämättä vaikka jos lapsi jäisi alle.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1582789
Miettikääpä kun seuraavaa sätkää kääritte. Kun on pää vähän jumissa sitten haetaankin jo seuraavaa mielentilaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1582789
Miettikääpä kun seuraavaa sätkää kääritte. Kun on pää vähän jumissa sitten haetaankin jo seuraavaa mielentilaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miten kannabis liittyy siihen, että joku ajaa kahtasataa amfetamiinipäissään?
Poliisin vika sitäpaitsi ku lähti ajaan aineissa olevaa kuskia takaa, nii tietenkin kuski kiihdyttää pakoon, ilman kyttiä se olis ajanu rauhallisemmin.
Siis jos nyt käärin jointin, niin olen ikäänkuin vastuussa siitä, että joku ajelee piripäissään motskarilla ylinopeutta poliisia karkuun. Hmm... nyt taitaa neidillä poukkoilla assosiaatiot aikamoista vauhtia siellä päin, en nimittäin näe yhteyttä.
Että väitätkö ettei kaveri ole aloittanut alkoholilla ja tupakalla? Ja sitä kautta lätkää tai jopa kukkaa? Ja kun ollaan lain toisella puolella niin sitten etsitään "niinku erilaisii tiloja".
sillä on minulle, millä kyseinen kaveri on aloittanut. Ihan sama vaikka olisi syntynyt bensaa suonissaan. Ihan oikein jos jää piripäissään hurjastelusta kiinni, mutta ei se minun jointin syttyminen siihen mitenkään liity. En ole millään lailla sen enempää vastuussa hänen törttöilystä kuin sinäkään.
Tuntuu teille tärkeintä olevan että kunhan itsellä on kivaa, välittämättä vaikka jos lapsi jäisi alle.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200809078226020_uu.shtml
Miettikääpä kun seuraavan kaljapullon avaatte. Kun on pää vähän jumissa sitten haetaankin jo seuraavaa mielentilaa.
ei taida tulla paljon enää vasta argumentteja, oli kyllä aika näpsäkkä.
Ja ite olen joskus muutaman kaljan jälkeen rattiin lähtenyt (häpeäkseni myönnän) mutta pilvessä ei ole tullu mieleenkään.
Kun ihminen on pilvessä niin sen jotenkin tiedostaa ja on tosi rento olo. Ei sitä huvita lähteä kaahailemaan autolla, mutta sitten taas kun on kännissä niin joskus sitä vielä parin promillen kännissä kuvittelee olevansa selvinpäin ja ajokunnossa ja vituiks menee.