aina joskus paniikki häiriö kohtaus ja se on aivan kamalaa mua alkaa kuumottamaan ihan älyttömästi ja se tuntuu tosi kamalalle, oiskos jollaa jotaa neuvvoja miten näist häiriöistä mpääsee eroon, tää on oikeesti tosi kamalaa,,
mul on kamala paniikki
häiriö, mulle tulee
6505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olisi apua; Paniikkihäiriö-palstasta. Joillakin ph ei parane koskaan, toki on remissiossa
oikee tajunnu
oikeesti paniikkihäiriö. ://///// Toivottavasti sullakin joskus kun oot noin ilkeä.
oikeesti paniikki häiriö, ei se tilannetta ainakaan auta yhtään uskotko sä mua vai et
heips. itselläni on ollut jo vuosia ongelmia panikkihäiriön kanssa. Välillä on parempia kausia jolloin oireita on vähemmän ja välillä taas enemmän. En tiedä miten niistä pääsee kokonaan eroon, mut sellaista konstia olen itse käyttänyt, että kun kohtaus iskee päälle niin soitan jollekkin ja aletaan puhua ihan muista asioista tai yritän vain sitkeästi ajatella että "kyllä se menee ohi" ja "minulla on oikeus olla tälläinen." Ikäänkuin hyväksyy itsensä ja antaa luvan myös oireille. Lääkehoidon olen kokenut myös hyvänä (kunhan ei ala liikaa popsimaan,sopivissa rajoissa) sekä vaikeiden tilanteiden harjoitteleminen esim.ystävän apuna.
Mä oon kärsinny paniikkihäiriöstä jo noin 1kk ja se on nii tusallista ja mulle on tullu kuoleman pelko ja se johtuu siintä että mä luulen että mun sydämessä.oon käynny ekg:ssä 7 kertaa ja mitään ei oo lja nöydetty.. oon tulossa hulluksi sitten eilen sain kohtauksen oli pakko mennä lääkäriin ja nyt saan panikiikkihäiriön esto lääkeet ja menen 2vk tai 1vk sairaalaan sisälle psykiatriselle osastolle jossa lääkärit ruevat seuraamaan minua tämmöinen keskus on järjestetty nuorille olen vasta 16 ja minulla on nii pahaksi päässyt tuo häiriö että se saattaa tulla minulle jopa 5 kertaa päivässä en saa nukutta yöllä kun pelkään.. HANKI APUA HETI KUN VAIN ALKAA TUNTUMAAN SILTÄ ETTÄ OLISIN HÄIRIÖ..