Miten saan vistan windows mailissa auki powerpoint tiedostot? saan ne kyllä auki jos tallennan ne koneelle,mutta haluaisin ne auki suoraan sähköpostissa.Tulee ilmoitus että luo kytkentä kytkentöjen määrittämiseen tarkoitetussa sovelluksessa.Mutta semmosta en löydä koneelta.
sähköpostit auki
vistan käyttäjä
5593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hae vaikkatuolta http://www.peda.net/veraja/abcit/lukio/powerpoint
Siis mulla on asennettuna toi powerpoint ohjelma,mutta se ei avaa niitä sähköpostissa.
Kun olet tallentanut sähköp. liitteen, niin hiiren oikealla klikkaa, valitse sieltä kohta avaa sovelluksessa ja valitse PoverPoit Viever, laita ruksi kohtaan avaa kaikki tän tyyppiset liitteet Vieverillä, jotenkin näin se menee. näin minä sain onnistumaan.
Ruksi oli siinä kohdassa,että avaa saman tyyppiset tiedostot vieverillä.Ainavaan Tulee ilmoitus että luo kytkentä ohjauspaneelin kytkentöjen määrittämiseen tarkoitetussa sovelluksessa.Mutta semmosta en löydä koneelta.Ohjauspaneelin löydän,mut en sitten tiiä missä siellä pitäs jotain muuttaa.
tallettaa se liite ja avata se vasta sen jälkeen.