Ei johto ole suuri, mutta kuitenkin kertoo, että demarit etenevät kuntaavaaleihin mennessä. Muutama kuukausi sitten pari prosenttiyksiköä jäljesssa Kokoomuksen ja Keskustan takana. Joten kannatus on noussut yli 10 prosenttia.
Keskusta ja Kokoomus onkin vienyt Suomea takapajulaan ja vain rikkaat ovat rikastuneet.
Keskusta ja Kokoomus onkin vienyt Suomea takapajulaan ja vain rikkaat ovat rikastuneet.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Virhemargiaali 2,5% kun pannaan tähän galluppitulokseen vielä päälle, niin päästään reilusti edellisiin kuntavaalilukemiin. SDP on luotettava ja tasa-arvoon perustuvaa politiikkaa noudattava kaikki ihmisryhmät huomioottava puolue, ainoa ja oikea Suomessa.
Erittäin irvokasta luettavaa oli tämän päivän Hesarissa kokoomuksen naisten mainos ja tasa-arvosta hehkuttaminen. Kokoomuksen tekemä politiikka hallituksessa on ollut kaikkea muuta, kuin tasa-arvoon tähtäävää. Kyllä tässä mittelössä eläkeläinen, sairas, köyhä ja pienet lapset ovat jääneet odottamaan niitä kokoomuksen lupaamia murusia rikkaiden lautaselta.
pois?
Voittoisan kuntavaalin kautta eduskuntavaaleihin!
Kaikki yrittäjäketkut, muut suuripalkkaiset yksityisessä ja julkisessa riistossa, teollisuusjohtajat ja muut koroillaeläjät on poistettava Suomesta ja omaisuus otettava kansan käyttöön.
Palkoille enimmäisraja ja suurituloisille kova veroprosentti.
Suomi irti EU:sta ja markka takaisin vapaasti devalvoitavaksi!
Vaaleissa ratkaistaan SDP:n hyvinvointi.