FBC (se kai lienee full blood count?)
E/LF5
EPPS
Kiitos kaikille, jotka vaivautuvat auttamaan.
E/LF5
EPPS
Kiitos kaikille, jotka vaivautuvat auttamaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
www.huslab.fi
siellä on tutkimusohjekirja,sieltä löytyy kaikkien verikokeiden selitykset ja ovat varmasti oikein.
mutta nuo lyhenteet eivät löytyneet. Kysyn tosiaan sitten verikokeen tekijältä, tai viimeistään lääkäriltä. Kiitos paljon.
lääkäriltä hän varmsti kertoo tai kun menet verikokeisin kysy hoitajalta joka näytteesi ottaa. Näin saat tiedon asiasta.
verikokeista, että mitä tarkoittaa, niin nuori koppava naislääkärinalku totesi, että et sinä näillä tiedoilla mitään tee.
Onneksi mulla ei ollut mailaa mukana!
Kysyin, että sinäkö keikkalääkäri teet?
Haista paska!
Sain tiedot sitten myöhemmin, kun kysyin kirjallisen aja heidän oli pakko vastata!
tohtori. Ehkei hän ole kuullut sanojen plasebovaikutuksesta! Joskus ihmettelen, miksi jotkut ovat ryhtyneet lääkäriksi. Onko se vain palkan tai arvostuksen takia? Lähimmäisen auttaminen ei ainakaan sinun lääkärilläsi ollut mielessä varmaan.
Minun lääkärini kyllä kertoo, mutta tapaamiseen on vielä jokunen viikko, ja olisin toivonut kuulevani nuo selitykset jo nyt. No, kai ne ehtii.