NEON - polttoainesuodatin

Kaisla K.

Onko Neonissa bensansuodatinta ja missä, pitääkö se vaihtaa millon?

12

1508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jappinen

      missä neonin bensasuodin

      • fuel filter

        siellähän se pumpun päässä


    • Cruisler

      Kaikissa autoissa on polttoainesuodatin. Pitäisi olla Neoniin helppo vaihtaa kun samantyyliset osat käyvät myös tuohon PT Cruiseriin. Vaihdoin siihen suodattimen pari kuukautta sitten. On siinä moottorin vieressä ylhäällä. Jollain jakoavaimella saa sen pultin auki. Olisi hyvä vaihtaa vuosittain. Ainakin talveksi aina uusi.

      • neon 2009

        Heh, outoja neuvoja. Itse en ole vaihtanut suodatinta vielä kertaakaan.


      • fuel filter

        Onko sinulla lukihäiriö? Kyse oli neonin suodattimesta ja se sijaitsee edelleenkin polttoainepumpun yhteydessä.


    • rysleerii
    • Neon is good 100mile

      Mika tama olla outu kysymus?Fuel filter pitää change every year,jos sa haluuta et sun auto ei jaady niin helppo.Me myyda kebab ja pitaa myos tuollainen kotiinkuljetus Neon kun se olla tosi luotettava muute.

    • mesejuntit kateellsi

      haha kaikenmaailman puuneniä täällä on kommentoimassa. nämä puunenät eivät mitä ilmeisimmin ole koskaan olleet edes neonin kyydissä.

    • El Pollo del Muerta

      Vanha topikki, mutta kysymys on hyvä ja vastaus aina paikallaan kun kysytään. Autojen omistajat vaihtuvat, huoltokirjat katoavat ja tieto hukkuu.
      Kaikilta ei tuo englanninkieli ja huoltomanuskat oikein luonnistu. Muuten hyvä tuo nimimerkin "ryslerii" linkitys.
      Siispä varmuuden vakuudeksi ja suomeksi. Neonissa polttoainesuodatin sijaitsee paineentasaimen kanssa samassa paketissa, polttoainepumpun päällä.
      Suodattimelle ei ole annettu mitään määräaikaisia vaihtosuosituksia.
      Tämä ei tietenkään sulje pois vaihdon tarvetta. Itse vaihtaisin 100 000 km:n välein.

    • Terhi_26_b

      NEONISSA EI OLE BENSAN SUODATINTA.

      • Horo

        Puhalla vittuun


    • Neonii -97

      Onpas...pitäs just omaan vaihtaa, tilattu on! Motonetissa maksoi 52 egee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      4002
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe