on se vaan surullisen säälittävää kuinka piikkiö on pullollaan sellaisia niin "kovis" mamero-teinejä, joilla ei ole pokkaa tulla sanomaan asioita päin naamaa vaan turvaudutaan pilasoittoihin. Mulla on ainakin ruvennut mitta tulemaan noiden pikku kusiaisten kanssa täyteen, että seuraavan kerran kun kuulen jotain itselleni ulkona sanottavan, annan kyllä sellaisen hoidon että kakara viedään teholle!
Vitun pikku paskat, painukoot takaisin äitiensä hamosiin ottamaan rintahuikkia ja nuolemaan sisarustensa kalleuksia..!
lapselliset pelkuriteinit
8
2282
Vastaukset
- Mammero
Mulla oli sama ongelma. Laitoin puhelimen kaiuttimen päälle ja annoin myös kavereiden kuunnella mitä pikkupennuilla oli asiaa. Kumma juttu, ei niillä ollutkaan enää mitään sanottavaa. Sitten olen kokeillut myös sitä, että olen ottanut selville niiden äitien kännykkänumeron ja laittanut soitonsiirron päälle. Nämä oli niiden taliaivojen kohdalla, jotka soittelivat mulle lauantaisin klo 00.30 - 1.30. Ihmeesti rauhoitti tilannetta. Piti vain muistaa ottaa soitonsiirto pois päältä.
Poliisi ei kyllä suositellut soitonsiirtoja, kun kysyin voiko sellaisen tehdä, muttei kieltänytkään.on vain ongelmana. Kiva sitäpaitsi hypätä kimppakyytiinkin nyt illalla kun sellanen filunki että toinen autossa olijoista olisi jollain tapaa osallisena tähän taannoiseen soittoon. Miten sen soitonsiirron saa? en ole koskaan kokeillu.
- Mammero
jefrma kirjoitti:
on vain ongelmana. Kiva sitäpaitsi hypätä kimppakyytiinkin nyt illalla kun sellanen filunki että toinen autossa olijoista olisi jollain tapaa osallisena tähän taannoiseen soittoon. Miten sen soitonsiirron saa? en ole koskaan kokeillu.
Mun nokialaisessa on ainakin asetukset ja puheluasetukset, sieltä löyty soitonsiirtoon eri vaihtoehtoja.
Mä panin sen vaihtoehdon, että kun puheluun ei vastaa, niin sitten siirtyy. En vastannut tuntemattomiin numeroihin, tutuille vaan. Tietty täyty pitää puhelinta helposti saatavilla ettei tutuille käy ohrasesti.
Vastaajalla näkyy kyllä taulussa siirretty puhelu, jota olivat vähän kuulemma kaverit ihmetelleet... No olipa jotain järkevää mietittävää sitten silläkin perheellä!
- Erityisnuorisotyöntekijä
Laita soittoajat ylös ja ilmoita poliisille. Oman käden oikeus ei koskaan auta asiaa.
Jooko?- tehnytkin ottaa
mutta kun ovat tulleet tuntemattomista.
- JiiÄr
tehnytkin ottaa kirjoitti:
mutta kun ovat tulleet tuntemattomista.
Kyllähän tuon saa silti selville jos on rikos epäily. Eli kotirauhan rikkominen
- Piikkiöläinen nuori
En ole varma, mutta kerran tai pari kuullut kyseisen soittelian nimen, joka soittelee irvailuja ja muita pilapuheluita piikkiöläisille, mutta sehän voi olla kuka vaan, ketä vaan saa numerosi käyttöön. Itse saan vähän väliä pilapuheluita, kuten äitinikin. Ärsyttävää kyllä!
- ..
Rauhotus ny vähä. Ne o vaa lapsii. etköhän sinä itsekkin ole joskus soittanut pilapuheluita. Lisäksi kuullostaa erittäin säälittävältä että uhoat suomi24:ssa miten aijot käydä pienten lasten kimppuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801937
- 1241620
- 1321176
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161101- 351046
- 78943
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848