imetysliivit pakolliset?

moi. Tässä pohdin että onko nuo imetysliivit todella niin pakolliset. Ei normaaleilla liiveillä pärjää? Tai siis mulla nyt ihan uus kokoelma uusia liivejä, kaappi täys,kun ei ne entiset enää pitäneet tissejä kurissa..
6826
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

imetysliivejä ensimmäisen lapsen kanssa mutta tokan kanssa sellaiset hankin ja kokeilin ja kyllä ne mukavammat ja helpommat oli. mutta ei todellakaan ole pakolliset.

Äänestä

Kai sinä itse tiedät tarviitko niitä vai et!? onhan ne ihan käytännölliset,mutta tuskin PAKOLLISET olla olemassa...

Äänestä

sehän riippuu sinusta jaksatko kiskoa liivit joka kerta takaa irti ja rutistella ne ylös ettei haittaa imetystä tai ottaa kokonaan pois. Imetysliivit ovat tehty helpottamaan imetystä. Kyllä itseäni ainakin haittaisi tavalliset liivit... hankalaa, hidasta ja epämukavaa. Liivit lapsen naamalla ja silleen...

Äänestä
  • aina kun tänne palstalle kirjoitaa mitä tahansa se on kuin juoksis miinakentän läpi. Joskus räjähtää joskus ei tapahdu mitään.. Kun ihmiset täällä kysyy,ei välttämättä ole kyse tyhmyydestä. Mielipiteitä täällä haetaan. MITÄ MIELTÄ OLETTE. Onko imetysliivit niin tarpeelliset. Tästä oli taas kyse. Kiitos vastauksista.

    Äänestä

  • mama miina kirjoitti:

    aina kun tänne palstalle kirjoitaa mitä tahansa se on kuin juoksis miinakentän läpi. Joskus räjähtää joskus ei tapahdu mitään.. Kun ihmiset täällä kysyy,ei välttämättä ole kyse tyhmyydestä. Mielipiteitä täällä haetaan. MITÄ MIELTÄ OLETTE. Onko imetysliivit niin tarpeelliset. Tästä oli taas kyse. Kiitos vastauksista.

    No miksi kysyjä kysyi että onko ne pakolliset jos halusi tietää onko ne tarpeelliset... huh huh.

    Äänestä

  • Kiehahtipa taas jollain

    No joo, eiköhän se ole aika paljon kiinni myöskin imettäjän rinnoista ja rintaliivien mallista. Mulla ainakin tuo rintaliivin siirto pois tieltä onnistuu todella helposti, ei tarvitse kiskoa saati rutistella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva mamma... kirjoitti:

moi. Tässä pohdin että onko nuo imetysliivit todella niin pakolliset. Ei normaaleilla liiveillä pärjää? Tai siis mulla nyt ihan uus kokoelma uusia liivejä, kaappi täys,kun ei ne entiset enää pitäneet tissejä kurissa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu