Jos joku tietää,missä Tampereella olisi myynnissä jotain tukevasti paikallaan pysyviä korokkeita-jossa voi vaikka seistä tiskatessa,niin kertokaa.Toinen käteni on leikattu,ja vaikka saan alkaa hiljalleen käyttää sitä,se väsyy kohotukessa.Itse mietin sellaista porrasta,jota joskus ainakin ennen oli jumppatunneilla,käveltiin porras ylös,perutettiin alas ja toisto-ne pysyi tukevasti paikallaan.Myydäänkö enää,ja jos,niin missä?Joku ehdotti lapsille tarkoitettua,missä ylettyvät esim.käsiä pesemään peualtaalle-onko ne lastentarvikeliikkeen kamaa,vai saako muualta?En ole nähnyt missään.Ja onko lie tukeva aikuiselle ihmiselle.Jakkara on liian korkea ja hutera.Ajattelen kysyä täältä,jos ei vaikka tarvisi koluta koko kaupunkia,kun tuo auton ajokaan ei onnistu,ja tarvii aina kuskin toistaiseksi.
Tukeva seisontakoroke
käsivamma
4445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
-varmaan tuttu kirvesmies tuttava piirissäsi? Tahi muuten käsistään näppärä henkilö...
-pyydä häntä pykäämään juuri sellainen, kuin tarvitset. Ei niitä taida valmiina saada..
-materiaaliksi sopii filmivaneri ja siitä se karhea puoli tason pintaan, niin ei ole kastuttuaankaan liukas.. ps.olen pari sellaista tehnytkin, eikä ole iso homma.
Ei muuten ole ainuttakaan..Tätä sitä on usein kirottu,kun tarvis jotain pientä.Kyllä jotain tuollasia on valmiina,ole nähnyt jumppasaleilla ja esim.siskon kylppärissä muksuille-joskus ikuisuus sitten,eikä hän muista mistä osti.Vieraalla ei kannata teetättää,kun saan alkaa jumpata kättä ensi viikolla,jos röntgen o.k.,ja elättelen toiveita,ett tarvisin tukea vain kuukauden päivät tms.Tarvin sitä työssäkin,jos sairasloma loppuu pain viikon päästä.
Hei, soita ammattikouluihin ja siltavalmennus messukylässä, teknisen työn kurssit valmistavat korvausta vastaan. Katso netistä koulut/siltavalmennus (paikka, jossa nuoret oppivat ammattiin).
Niissä vaan usein jonoa,ja tarvisin sen aika pian.Sitä liikuntapuolen juttua löysin haulla"steppilauta",kun joku kertoi nimen,mutta maksaa väh.90e!Sairaslomalla 2kk olleella yksityisyrittäjällä,joka ei vieläkään ole saanut rahaa vakuutusyhtiöltä ei ihan ole rahaa laittaa 90e tuollaiseen..Jospa saisin tutun kautta pari höylähirttä(myy hirsitloja),tai siis pätkää,ne kai meikäkin saisi naulattua yhteen ja siihen tiimarin huonekalujen kumitarrat alle.Ellen löydä sitä lapsille tarkotettua jostain.Löysin Orthex-muovifirman sivulta nimellä"lasten korokejakkara",muttei ollut myyntipaikkaa.Voi kyllä olla liian pienikin.Siis leveydeltään-lipeää pian jalka ja murtuu joku uusi ruumiinosa..