En mä tule sulta saamaan yhtään mitään. Se on päivistä kii millon joku itseäsi miellyttävä mies sinusta kiinnostuu ja sitten kerrot mulle hyvät jatkot, joten siksi en niitä "tunnustuksiasi" halua kovin tosissani ottaa.
Ja kuules, ei sun toimintas o ollut tän vuoden puolella ihan sellaista mitä ite sanot että sen pitäisi olla. Ja tiedätkö, se loppukeväinen ja ne kesäiset, kyllä ne on sellasia juttuja joista saa olla loukkaantunut, jos ei pahoittelua jossain muodossa oikeasti tule. Ei mene niin, että sä kuittaat tekemisiäs sillä, että "tapahtu vaan", ekkä sitte mitään muuta. Niin "edullinen" en edes minä sulle ole :)
Ja kuules, ei sun toimintas o ollut tän vuoden puolella ihan sellaista mitä ite sanot että sen pitäisi olla. Ja tiedätkö, se loppukeväinen ja ne kesäiset, kyllä ne on sellasia juttuja joista saa olla loukkaantunut, jos ei pahoittelua jossain muodossa oikeasti tule. Ei mene niin, että sä kuittaat tekemisiäs sillä, että "tapahtu vaan", ekkä sitte mitään muuta. Niin "edullinen" en edes minä sulle ole :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
edes naiselle antaa mahdollisuutta, kertomalla hänelle suoraan ajatuksiasi. Jos rakastat ja hän rakastaa. Ei ole naisen vaikea pyytää ANTEEKSI, uskothan. Kuka hän sitten lieneekään....kenties vain sinua rakastaa ja jatkossa vain kaipaa...
on helppoa, anteeksiantaminen ei. Itse olen ihan samassa tilanteessa, kun aloittaja. Sanomisia ja tekemisiä, ei vaan saa tekemättömäksi. Olen aina se viimeinen ihminen, jonka seura kelpaa siinä vaiheessa kun tyttö- ja poikaystävien kanssa on tapeltu. Sanoo kyllä rakastavansa mutta taitaa rakastaa puolta kylää sukupuolesta riippumatta. Jos joskus meillä on ollut mukavaa, niin hänen pitää saada "tappelu" aikaiseksi ilveellä millä hyvänsä, että voi hyvällä omallatunnolla ilmestyä muutaman viikonpäästä niin kuin mitään ei olisi tapahtunut. Miksiköhän hän haluaa pönkittää, huonoa itsetuntoa avullani? Hänellä kyllä ystäviä riittää miksi minussa roikkuu ? Ihmismieli on outo.. Hänen kanssaan ei voi asiasta keskustella, koska hänessä ei ole mitään vikaa ja anteeksi ei varmasti pyydä.
Sun ajatukset? Mulla on ainakin epäselvää, kun kuulee vain vihjailuja asioista, eikä niistä voi saada mitään tietoa, on vain sellainen epämääräinen olo.
mutta itse olen kyllä pahoitellut tekemisiäni ihan aidosti.
"loppukeväinen ja ne kesäiset"
? Ja mitähän ne oli?
epärehelliseltä, jos tekisi "tunnustuksia", eikä oikeasti tarkoittaisi niitä.
Itse en ainakaan ole yrittänytkään kertoa tunteistani, ellen oikeasti myös tunne niitä.
Yhdelle sellaiselle itseäni miellyttävälle olen tosin yrittänyt kertoa..
kirjoitella ja jutustella kovin älykkäästi ja fiksusti..omalla kömpelöllä tavallani yritin sinulle tunteistani kertoa, vaikeaahan se oli kun et itsestäsi puolestaan mitään antanut.
Ja kyllä olisin halunnut rakastella kanssasi..
-nainen-
Miten voit luulla että "vaihtaisin" sinut johonkin toiseen kun nimenomaan sinuun olen ollut ihastunut jo vaikka kuinka kauan! Hitto sun kanssas taas! :( Pitääkö sulle kaikki vääntää rautalangasta? ;)
Tässä tilanteessa vaan on hieman vaikeaa alkaa hyvitteleen vaikka syytä olisi, tiedän. En ole koskaan pitänyt sua itsestäänselvyytenä, muista se! Oot parasta mitä mun elämässä on pitkään aikaan tapahtunut!
Kyllä mä olen jo "jossain muodossa" pahoitellut, mutta en näköjään siinä muodossa kun sinä olisit toivonut... ;) Vielä.
Ota vaan ne tunnustukset ihan tosissaan, haluat kuitenkin! ;) ja tottahan ne onkin.