Siinä Nokia tekee virheen, jos lähtee kovasti yrittämään tekemään kännykästä pelikonetta. Se ei toimi. Olen ymmärtänyt, että pelissä on mukana paljon rahaa, mutta kankkulan kaivoon ne menee. Kuinka moni haluaa pelata pienellä näytöllä? Ei taida auttaa, vaikka pelit olisivat toteutukseltaan hyviä. Kyllä nyt taitaa mennä metsään ja pahasti. Kohta alkaa ohjelmoijien lomautukset.
Nokia ja pelibisnes
6
531
Vastaukset
- fed
www.money.cnn.com sieltä löytyy aikas tuhtia tekstiä...
Jos markkinajohtaja Nintendo myy tuotettaan (parempi) kolmasosalla, niin ei menestystä taida juuri herua. Nintendokin tekee tappiota asemastaan huolimatta.
No onneksi noksulla on varaa pariin mokaankin.- Zede
...mutta toivotaan että on. Kyllä kovat tappiot tulevat aina jotain verottamaan.
- n-gates on!
Mut Nintendolla ei oo samassa laitteessa puhelinta. Nokian pelipuhelin tulee oleen kova sana vielä, sellanen on haisu nyt kyllä!
- fed
n-gates on! kirjoitti:
Mut Nintendolla ei oo samassa laitteessa puhelinta. Nokian pelipuhelin tulee oleen kova sana vielä, sellanen on haisu nyt kyllä!
Samalla hinnalla saa sekä nintendon, että kunnon puhelimen erillislaitteina... se on se probleema, mahtuu muuten mp3soitinkin vielä samaan hintaan.
Nintendo on kuitenkin markkinajohtaja ja selkeästi parempi pelikone.
- hyvä idea
Uskon päinvastoin että Nokian uudesta pelijutusta tulee kova sana!
- Zede
Montako ihmistä tiedät, jotka haluavat sen? Mä en tiedä ketään. Tosin en tunnekaan montaa 10-18 vuotiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1608805Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1044082- 1143922
- 553383
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422714Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23841988- 561911
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441873Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111861Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201531