swiss garden resort & spa hotel, Lumut

Onko kukaan kokeillut

Hei!

Olemme lähdössä nyt neljättä kertaa joulun viettoon Malesiaan. Penang on koettu, Langkawi ei kiinnosta (emme halua tapella rantatuoleista sakujen kanssa), Pangkor on nähty ja Port Dickson kokeiltu.
Ajattelimme kokeilla kyseistä rantahotellia noin viikon verran. Onko kellään kokemusta?
Olisiko muita vaihtoehtoja tarjolla? Rantaa pitäisi olla ja myös vähintään 4 tähden hotelli, mielellään 5.
Onko Borneolla joulukuussa sadekausi, kuten Malesian niemimaan itärannikolla?

4

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mie vaan

      Kyseisessä hotellissa en ole yöpynyt,mutta uimassa ollaan käyty siellä muutamia kertoja koska asutaan Lumutissa.Allasalue ok samoin ranta.Sieltä on pitkä matka joka paikkaan,mutta jos kaipaa vaan löhölomaa niin varmasti kyseinen paikka soveltuu siihen.Siellä on ainakin jotain ranta-aktiviteetteja mutta en tiedä niistä sen kummemmin. Hotellilla on oma pieni kauppa.Ollaan syötykkin siellä,tosin vain jotain pientä purtavaa altaalla. En usko että siellä törmää paljoa länsimaalaisiin paitsi tietysti Lumutissa asuviin.Merivesi kun ei ole täällä kovin houkuttelevaa,niin kaikki käyvät uimassa hotellien altaalla.

    • mie vaan

      ..Niin ja sitten siellä on golf kentät,jos kiinnostusta siihen löytyy.. :)

    • sakano

      Hei!

      Olemme lähdössä nyt marraskuussa Malesiaan ja kohteenamme on Pangkor. Olemme varanneet mainitsemastasi hotellista huoneiston.

      Lienee myöhäistä matkamme jälkeen suositella tai olla suosittelematta, jahka Jouluksi matkaa nyt suunnittelette...?

      * Malesian matkaaja *

      PS: Oliko Pangkor kokemisen arvoinen?

      • Malesian matkaaja

        Pangkor on relailu paikka. Saarella ilmeisesti pari paikkaa, jotka kannattaa katsastaa. Ostettavaa ei löydy jollei halua kuivattua kalaa tai äyriäisiä. Asuimme Pangkor beach resortissa, ihan ok ja rauhallista. Jos haluat jotain actonia, en tiedä mistä saarella löytyy. Hotelilla oli kiva ranta ja rantoja näkyi muuallakin. Kiersimme saaren taksilla ja pysähdyimme "kaupunkiin", jossa ei ollut muuta kuin kala-,t-paita-kauppoja ja satama johon Lumutista tulee veneet.
        Lähdemme kuitenkin ilmeisesti Pangkoriin taas, vesi puhdasta ja bech resort Ok. Lumutin Dalai resortista emme ole saaneet oikein selvää. Lopuksi muutama päivä KL:n Sheratonissa tai Ritz Carltonissa.
        Malesia on ihana maaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      157
      8362
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      442
      7469
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3844
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      151
      3551
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      112
      3009
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      51
      2607
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2026
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1863
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      36
      1684
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1530
    Aihe