2 - 0 toisessa erässä. Kuka olisi uskonut ??
KalPa
3
422
Vastaukset
- Laura1
En mä KalPan voittoa ihmeenä pitäny,mutta noilla numeroilla kyllä.
Vilpittömät onnittelut KalPalle, joko vihdoin olisi SE vuosi teillekin:)Pelkäsin just Killeriä eniten ja syystä.Vanhat Kärppäpelaajat tahtoopi rokottaa ilkeimmin;)
Jos joku pitää KalPaa vielä liigan heittopussina sais mennä nurkaan häpeemään.Luotan täysin Alataloon,mutta aina ei voi voittaa.Me tullaan vielä=)"Puolen Suomen" Peikko on poissa ja paineet myös. Vahinko että Junno ei nähnyt tätä juhlaa. Samoin viimeisetkin ininät "Mestis" -joukkueesta voidaan unohtaa. Pisteautomaatti-Ilvekseltä ensi viikolla pisteet ja Tapparalta ainakin kotoa niin viikon päästä asema kuuden sakissa on vieläkin vahvempi.
- Laura1
TheJohtaja kirjoitti:
"Puolen Suomen" Peikko on poissa ja paineet myös. Vahinko että Junno ei nähnyt tätä juhlaa. Samoin viimeisetkin ininät "Mestis" -joukkueesta voidaan unohtaa. Pisteautomaatti-Ilvekseltä ensi viikolla pisteet ja Tapparalta ainakin kotoa niin viikon päästä asema kuuden sakissa on vieläkin vahvempi.
Varmaan kaksipiippuinen asia sikäli,että hänhän auttoi KalPaa myös nousemaan,vaikka lähtikin "kesken kaiken"pois myöhemmin.Tuostahan oli tarinaa muistaakseni IS-liitteessä.Muutenkin mielenkiintoinen juttu Junnosta.Osa ottaa papua nokkaan,mutta mua se lähinnä nauratti aivan hirveästi näin mustan huumorin ystävänä:)Etenkin Junnon "seikkailut"nykytekniikan parissa olivat aivan läkähdyttäviä=)
KalPaan vielä palatakseni teillä on kaikki mahdollisuus mennä hyvinkin pitkälle keväällä, MUTTA se kyllä vaatii tämän ykkösnyrkin terveenä pysymistä.Se on KalPalle suorastaan elinehto.Toivottaan,että sairastupa ei kutsu.Hyviä matseja varmasti tulossa vastakin meitä vastaan.Nautitaan:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978823- 918685
- 147493
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756203Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585268En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234305Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54180- 384093
- 373889
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..753774