Kuukauden päästä loppuu tämä iänikuinen jankuttaminen skepoilta. "Ei ole olemassa muita kuin me maailmankaikkeudessa"!
Valtava emoalus tulee ainakin kolmeksi päiväksi näkyviin jonnekin päin maapalloa. Nyt puhutaan kilometreistä aluksen mittasuhteissa.
Hallituksille ei anneta enään mitään mahdollisuutta salailuun.
Vihdoinkin ihmiset HERÄTETÄÄN todellisuuteen!!!!!!!!!
http://www.phpbbserver.com/phk/viewtopic.php?t=1540&mforum=phk
Valtava emoalus tulee ainakin kolmeksi päiväksi näkyviin jonnekin päin maapalloa. Nyt puhutaan kilometreistä aluksen mittasuhteissa.
Hallituksille ei anneta enään mitään mahdollisuutta salailuun.
Vihdoinkin ihmiset HERÄTETÄÄN todellisuuteen!!!!!!!!!
http://www.phpbbserver.com/phk/viewtopic.php?t=1540&mforum=phk
Vastaukset 38
Vanhimmat
varmasti loppuu.
Näitä tai vastaavia vaan on luvattu kymmeniä kertoja ja tulos on se, minkä itsekin tiedät.
Olisihan se hienoa, jos tämä tuottaisi poikkeusen, mutta tuskin.
Paitsi
"Ei ole olemassa muita kuin me maailmankaikkeudessa"!"
Yksikään skepo ei ole tuollaista sanonut. Yrittäkää nyt lapsiraukat ymmärtää ero skepon ja kieltäjän välillä.
mene. Maltti on valttia.
Miten tämä ketjun aloittajan viesti kuulosti niin tutulle, eikös tämä ole nähty jo monta kertaa aiemminkin, vai eikö ole?
Ihan vain tällainen yksinkertainen päätelmä naisen logiikalla tästä "näyttäytymisestä" ihmiskunnalle. Miksi alienit, jos he ilmoittavat näyttäytymisestään, sanovat sangen ylimalkaisesti missäpäin maailmaa aikovat näyttäytyä... "tuolla jossain, sittenpähän näette".
Sekin kummastuttaa että kun he ovat vähintäänkin kymmeniä kertoja jo kertoneet päivämäärän milloin tulevat, on se estynyt jostain kumman syystä. Mikä heitä viivyttää, ovatko alienit niin tumpeloita etteivät vaan kertakaikkiaan osaa aikatauluttaa massanäyttäytymistään telluksen asukkaille.
Hyvät avaruuden alienit, jos luette tämän niin päättäkää nyt jo herranenaika tuletteko vai ette? Meiltä alkaa täällä alhaalla palaa pikkuhiljaa käämit!
Jos haluaa etsiä syitä sille että miksi näin..
"Sekin kummastuttaa että kun he ovat vähintäänkin kymmeniä kertoja jo kertoneet päivämäärän milloin tulevat, on se estynyt jostain kumman syystä."
kavavoitu informaatio.. mediumismiä, sokkohippaa, ähäkutteja -> ei ehkä ole kaikkein luotetavin mahdollinen väline informaation välittämiseen, ellet satu olemaan ns. "verhon" toisella puolella jolloin sinulla olisi mahdollisuus tarkistaa että kuka/mikä tätä informaatiota tunkee alitajuntaasi..
hillittömimmät esimerkit tälläisestä mindfuckista löytää esim.. "rajatontoivo.com" siellä C.F kanavoi jotain "liskonkieliä" jotka kuiskailivat juttuja jupiterin sytyksestä, globaalista staasista, evakuonneista...
Toivoisin että jokainen NA:sta kiinnostunut ihminen vähän tutkisi että mitä esim H.P.Blavatzky sanoi mediumismista, ja sen luotettavuudesta..
-Huu
Aika heikosti menee näillä ufoihin uskovilla.
Onko kukaan huomannut syytä?
Skeptikot ja kieltäjätkin odottavat taas kieli pitkällä että tuleeko se alus sieltä tänne.
Kieltäjät tietenkin kieltävät, ja skeptikot vain odottavat ja katsovat että miten käy.
Mutta ufohihhulit aloittivat jo aikaisessa vaiheessa selittelyjen keksimisen sille miksi se alus EI TULE näyttäytymään!
Suurimpia kieltäjiä, pelkureita ja epäilijöitä ovatkin ufohihhulit itse!!!
Tietenkään ufoilijoita tai muita hihhuleita ei syytetä, hehän oikein odottavat aluksen saapumista. Sen sijaan syytökset osoitetaan täysin syytöntä kansanjoukkoa kohtaan, väittämällä että heidän maailmankuvansa tai älyllinen kehitystasonsa ei kestäisi näyttäytymistä.
Miettikää nyt oikein tätä asiaa. Jos kerran neljä kanavaa ovat toisistaan riippumatta saaneet samanlaisen viestin kanavoinnin kautta, niin miksi te epäilette? Miksi te alatte vähättelemään galaktista viestiä jossa he ovat ilmoittaneet päättäneensä esittäytyä eteläisellä pallonpuoliskolla?
Ketä te epäilette, näiden kanavoijien luotettavuutta vai galaktisen liiton luotettavuutta?
Jos asia on tosiaan niin etteivät he näyttäydy, niin jonkunhan täytyy ottaa asiasta vastuu. Kanavoijien luotettavuus on mennyttä, samoin kuin galaktisen liiton luotettavuus. Tästä asiasta täysin tietämätöntä kansaa on ihan turha syyttää.
Jos joku "paholainen" on tuollaisen viestin lähettänyt häirinnän vuoksi kanavoijille, niin kanavoijien luotettavuus on mennyttä koska he eivät kykene erottamaan sitä keneltä viesti on tullut. He voivat siis kanavoida pelkkiä valheita myöhemminkin tai ovat voineet jo kanavoida pelkkiä valheita.
Galaktisen liiton luotettavuus menee taas siinä että kukaan heistä ei riennä korjaamaan ihmisille lähetettyä valheviestiä!
Jos kerran itsekin tunnustat että kanavointi ei ole mikään maailman luotettavin lähde, niin miksi te yleensäkään kuuntelette kanavoijia?
Minä skeptikkona aion katsoa mitä tapahtuu tuolloin, mutta aika noloa teille yhteisesti on se että ilman skeptikoita tai kieltäjiäkin, te olette jo hyvissä ajoin alkaneet keksiä selityksiä sille miksei se alus tule.
...tämähän on disinformaatiota parhaillaan jolla saadaan taas ufojen kieltäjät näkymään paremmassa valossa. C.I.A:n tms. keksimä huijaus.
Kanavointii en ota sen enempää kantaa, koska en ole siihen perehtynyt...
Ketähän sellainen mahtaa palvella?..hmm oiskohan tiettyjä uskovaispiirejä tai jopa valtioita?...vai onko jollain niin idioottimainen harrastus aiheesta? Kuka sellaisesta harrastuksesta iloitsisi?...eipä olisi höpöilyä..olisi jotenkin paikallaan erityisesti skeptikoille sellainen esiintuleminen, mutta paljon on huuhaata aiheesta pukattu ulos..mutta paljon on myös jäänyt salaiseksi ihmisten mieliin eri kokemuksista.
kolmas keksitty syy sille miksei se alus tule näkymään ja tämäkin syy tuli ufohihhuleiden puolelta. Tuleeko vielä lisää epäilyjä teidän puoleltanne?
Teidän rivinne näyttävät olevan hyvin tiiviit ja tehän seisotte sanojenne ja uskomustenne takana kuin kallio. :D Ei pidä paikkaansa!
Eiköhän se koske kuitenkin sinuakin se että uskot näitä kanavoijia? Näin olen viesteistäsi antanut itseni ymmärtää. Joten älä ala syyttämään disinformaatikoiksi niitä jotka epäilevät ja keksivät syitä aluksen saapumatta jättämiselle. Äläkä syytä disinformaatikoksi minua, sillä minähän olen vain kertonut sen mitä teidän tyypit ovat kertoneet.
Syytä kanavoijia disinformaatikoiksi jotka kanavoivat valheita.
Siis jos se alus nyt yleensäkään jättää saapumatta.
Täyttä fuulaahan tuo mitä ilmeisemmin on. Tuskin edes kenenkään kanavoijan alkuun panema, vaan jonkun hörhön tai sitten viranomaisten keksimää bullshittiä.
Miksi uskoisin jotain kanavoijia? Pyrit niputtamaan taas epämääräisiä asioita yhteen. En ole sanallakaan viitannut uskovani kanavointiin tai muuhun parapsykologisin ilmiöihin.
En syyttänyt disinformaatioksi syitä mitä ihmiset keksivät aluksen saapumatta jättämiselle vaan itse huhu aluksen saapumisesta voi hyvinkin olla sitä disinfoa.
...jos nyt pitää veikata niin silkkää hörhöilyä new age -hengessä. Eihän se väärin ole sekään. :)
...jätän silti takaportin auki. Onko tosta kanavoinnista yleensäkään tehty mitään tutkimuksia? Rauni-Leena siitä ainakin on höyrynnyt enemmän kuin tarpeeksi...
asiasta on kirjoitettu varmasti "how to" kirjoja -> "channeling for dummmies" jne.
Carla Ruckert on vastuussa ainakin yhden kirjoitamisesta. nimeä en muista, pintapuolisella lukaisulla vaikutti "how to" kirjalta.
"Aika heikosti menee näillä ufoihin uskovilla."
kun laatikoi jonkun vaikka "skeptikoksi" tai ufouskovaiseksi" niin haluaa nähdä siinä ihmisessä vain oman mielensä heijastukset (luulot/käsitykset).
Minusta se on hyödytöntä ahdamielistä lokerointia, mutta taidatpa saada siitä juuri sitä mitä siitä tänne tulit hakemaan :D
"Suurimpia kieltäjiä, pelkureita ja epäilijöitä ovatkin ufohihhulit itse!!! "
? :p
"Jos asia on tosiaan niin etteivät he näyttäydy, niin jonkunhan täytyy ottaa asiasta vastuu. Kanavoijien luotettavuus on mennyttä, samoin kuin galaktisen liiton luotettavuus."
puhutko nyt siitä että et enään itse luota kyseisiin läheteisiin? Jos joku poliitikko valehtelee(tietoisesti tätä lähinnä tapahtuu) niin onko hän enää luottamuksen arvoinen?
ymmärtääkseni kanavoijat jotka toimivat välikäsinä "näkymättömän" ja "näkyvän" välillä
eivät aina voi varmistaa että kuka/mikä on tiedon lähteenä, ja että millä tavalla kyseinen tieto muokkaantuu kulkiessaan kanavan "tajunnan läpi" esim egon vaikutus saattaa muuttaa radikaalisti joitain asioita jolloin sisältökin muuttuu..
"Ketä te epäilette, näiden kanavoijien luotettavuutta vai galaktisen liiton luotettavuutta? "
epäilen itseäni:), epäilen käsityksiäni koskien tällä aistiharhaa..
-tiedän että en tiedä-
jokainen joka ottaa ohje-nuorakseen jonkun kanavoidun informaation niin kannattaisi ottaa sitten Järki siihen toiseen käteen :) ja jos asiasta haluaa löytää vielä enemmän hyötyä niin siinä sivussa suositelisin itsetutkistelua ainakin silloin kun jotain nousee vaikka ristiriidan kautta pinnalle vaatien huomiotasi.. :)
-Huu
"eipäs juupas keskustelu loppuu!"
Lupaatko tosiaan, että jos ei ilmestynyt, että tulet julkisesti tänne tunnustamaan että enää et väitä vastaan?
Minä skeptikkona aion tietenkin tunnustaa tosiasiat jos alus ilmestyy. Silloin ei ole enää mitään aihetta väittelylle.
Mutta nyt onkin kyse siitä että onko teillä munaa tunnustaa että olette olleet väärässä, että kanavoijat ovat pelkkiä valehtelijoita ja että galaktinen liitto on pelkkää ihmisten keksimää paskaa?
"Silloin ei ole enää mitään aihetta väittelylle."
Ei se suinkaan siihen lopu. Seuraavaksi voimme väitellä siitä, tulevatko alienit toisista a-a.ulottuvuuksista, ovatko he hyvällä vai pahalla asialla ja ovatko mitkään kanavoinnit oikeasti alieneiden tuotosta. Jos on, niin silloin voimme väitellä siitä mikä mahdollistaa informaation siirtämisen suoraan päänuppiin (telepatia). Kyllä tässä varmaan muitakin väittelyn aiheita keksisi, mutta tässä nyt alkuun pari. ;)
"galaktinen liitto on pelkkää ihmisten keksimää paskaa? "
Noh noh.. Tuollaisia kommentteja ei Vrillon katsele hyvällä. Monia disinformaation levittäjiä on liikenteessä, ja sekös se meitä hörhöjä syö. Ei me kuitenkaan niin helposti tuomita kaikkea paskaksi kuin te skepot. Siihen tarvitaan nääs kovaa näyttöä, että galaktinen federaatio ei ole olemassa.
Mulle riittäis edes häviävän pieni näyttö siitä, että se galaktinen federaation on olemassa. :D
Jos useita rotuja pyörii tässä lähiseuduilla, niin kaipa heillä jokin yhteistyöhön keskittynyt liittouma on.
Mielestäni nykyiset galaktisen liiton tiedotteet ovat täyttä disinfoa/kusetusta ainakin mitä tulee tuohon alkuperäiseen "tiedottajaan". Etupäässä Nidlen kanavoinnit. Pidän kuitenkin todennäköisenä, että jokin federaatio olisi olemassa. Tähän mennessä vakuuttavin GL-tiedote on Vrillonin TV-verkkoon tunkeutuminen 1977.
Heikkoa on galaktisen federaation tekniikka sitten kun eivät edes kuvaa pystyneet lähettämään.
Ei tuo todiste kyllä minua vakuuta.
Vähän heikko oli signaali.
Niinno, olisihan siinä joutunut modulaatiotekniikkaa lisäämään. Ääni FM:llä ja kuva AM:llä. Kauhia homma rakennella kaikenmaailman vehkeet parin minuutin lähetystä varten. Ehkä muutenkin katsoivat parhaaksi olla järkyttämättä "katsojia" liikaa. Voisi kuvitella että ääni on tuotettu syntetisaattorilla, tai itse en ainakaan oleta että telepaattisesti kommunikoivilla alieneilla on äänihuulet yhtä toimintakykyisiä kuin meillä.
Ei tuo todiste minuakaan vakuuta, mutta on se silti vakuuttavin todiste GL:stä tähän mennessä. :D
Nyt on sen aika. Oletko huomannut jo muutosta maailmassa? Vuosi 2012 tulee vauhdilla, miksi haluaisit jarrutella?
Tämän muutoksen ymmärtäminen vaatii SUUREMPIEN kokonaisuuksien tajuamista, jota tunnetusti skeptikoilta ei löydy!
Kutakuinkin, nyt täyty vaan odota!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=P8c0ppYYT6o
Sinä itse sanoit että nyt loppuu väittely.
Jos se alus tosiaan ilmestyy tänne, niin minä lopetan väittelyn siitä että käykö täällä vieraan älyn ohjastamia aluksia. Eihän ole mitään tarvetta väitellä sellaista mistä on todisteet taivaalla näkyvissä kaikille.
Et jättänyt itsellesi lainkaan minkäänlaista takaovea, vaan julistit suureen ääneen että nyt loppuu väittely. Tämä asia koskee siis myös sinua.
Lupaatko tulla tänne noiden kyseisten kolmen päivän jälkeen ilmoittamaan että enää et väitä vastaan, vaan kanavoijat ovat puhuneet paskaa ja lopettaa väittelyn tästä asiasta?
Tuollainen uskontohöpinä kuten "luota muutokseen" ja muut sen sellaiset eivät nyt vakuuta eikä kiinnosta, haluan sinulta ainoastaan suoran ja perustellun vastauksen esittämääni kysymykseen. Kysymykseen vastaaminen ei tosiaan mitään suurien kokonaisuuksien tajuamista vaadi, joten ainakin sinun kommenttisi perusteella sinulla on siihen oikein vallattoman hyvät kyvyt vastata tyhjentävästi.
Jään odottelemaan.
"Lupaatko tulla tänne noiden kyseisten kolmen päivän jälkeen ilmoittamaan että enää et väitä vastaan, vaan kanavoijat ovat puhuneet paskaa ja lopettaa väittelyn tästä asiasta?"
Asenteesi kertoo ettet anna edes mitään mahdollisuutta tuolle tapahtumalle.
"Et jättänyt itsellesi lainkaan minkäänlaista takaovea, vaan julistit suureen ääneen että nyt loppuu väittely. Tämä asia koskee siis myös sinua."
Ei tarvita takaovea koska SE tapahtuu omassa aikakehyksessään.
Tämä asia on VARMA!
ja kun tämä päivämäärä on taas kerran ohi, eikä mitään tapahdu, voimme jälleen todeta että kanavoivat new age hörhöt ovat pelkkää potaskaa.
En malta odottaa.
Minä kysyin selvän kysymyksen, etkö osaa vastata?
Minun asenteeni on minun oma ongelmani ja sinun ei tarvitse siihen puuttua. Vastaa vain yksinkertaiseen kysymykseen, lupaatko tulla tänne tunnustamaan että väittely loppui tähän, niinkuin jo julistit, vaikka sitä alusta ei tule niinä kolmena päivänä näkymään?
Älä ala vääntelemään mitään omia aikakehyksiä tähän, vaan kun on kerran ilmoitettu tarkka päivämäärä ja ilmiön kesto, silloin ei mitään omia aikakehyksiä tarvita.
Eli lupaatko tulla tänne julkisesti tunnustamaan että kanavoijat ovat kaikki valehdelleet kuukauden kuluttua?
Minussa on miestä tulla tänne kyllä sanomaan että väittely loppuu minun osaltani tähän, mutta onko sinusta siihen?
Tässä! Poiminta kanavoinnista.
http://www.phpbbserver.com/phk/viewtopic.php?t=1552&mforum=phk
Juuri tämän vuoksi on tärkeää, ettei odotuksia aseteta juuri tähän ajankohtaan. Jos tätä ei tapahdu tuolloin, niin se merkitsee vain sitä, että tämän tapahtuman energioissa on tapahtunut hienoinen muutos, mikä on viivästyttänyt sen toteutumista. Jos näin todella tapahtuu, aikakehys mitä voitte odottaa sen tapahtumiseksi, on 15.10.08-1.2.2009. Tietäkää, että mitä tahansa tapahtuukin, GVL lähestyy aina suunnitelmiaan niin, että se auttaa tavalla, joka on edullisin planeettanne ihmiskunnalle kollektiivisena kokonaisuutena.
Eikö riitä että Alus tulee V I I M E I S T Ä Ä N 1.2.2009! Se voi tulla aiemminkin!
Olette te skepot yksinkertaisia!
tekniikkaa
Emoalus tulee. Oletko valmis?
Nuo galaksin valtiaat, nuo superälykkäiden lajien edustajat osaavat kertoa tuloaikansa ihan kolmen ja puolen kuukauden tarkkuudella. Prosenttuaalinen virhe on ekapäivämäärästä 350 %.
Ei saakeli. Olisi paljon parempi, että tuon tasoiset törtöt pysyvät etäällä maapallolta. Pendoliinotkin kulkevat paljon tarkemmin ja varmemmin. Ne tulee yleensä sentään VIIMEISTÄÄN samana päivänä.
Törmäävät vielä jonkun suurkaupungin keskustaan, jos se heidän ajo- ja navigointitaitonsa on tuota luokkaa. Hienoinen muutos energioissa ja aikataulut hajalla kuin salaman raiskaama uuniluuta. Hienoinen muutos energioissa ja emäalus lasahtaa 10 km/sek Lontoon keskustaan.
Kaikkia tumpeloita tännekin tuppaa. Minä en ainakaan liity Galaktiseen liittoon. Ennen vaikka Varsovanlittoon tai Natoon. Niiden tumpulointi on sentään inhimillisessä mittakaavassa.
Kelvotonta tekniikkaa
Emoalus tulee. Oletko valmis?
Nuo galaksin valtiaat, nuo superälykkäiden lajien edustajat osaavat kertoa tuloaikansa ihan kolmen ja puolen kuukauden tarkkuudella. Prosenttuaalinen virhe on ekapäivämäärästä 350 %.
Ei saakeli. Olisi paljon parempi, että tuon tasoiset törtöt pysyvät etäällä maapallolta. Pendoliinotkin kulkevat paljon tarkemmin ja varmemmin. Ne tulee yleensä sentään VIIMEISTÄÄN samana päivänä.
Törmäävät vielä jonkun suurkaupungin keskustaan, jos se heidän ajo- ja navigointitaitonsa on tuota luokkaa. Hienoinen muutos energioissa ja aikataulut hajalla kuin salaman raiskaama uuniluuta. Hienoinen muutos energioissa ja emäalus lasahtaa 10 km/sek Lontoon keskustaan.
Kaikkia tumpeloita tännekin tuppaa. Minä en ainakaan liity Galaktiseen liittoon. Ennen vaikka Varsovanliittoon tai Natoon. Niiden tumpulointi on sentään inhimillisessä mittakaavassa
asia sitten riittävän yksinkertaisesti että tällä kerralla varmasti ymmärrät.
Kysyn nyt yhden (1) (yksi) kysymyksen, en kysy mitään muuta, vastaat vain tähän kysymykseen:
-------------------------------
Jos alusta ei tuona ajanjaksona, viimeisen päivämäärän ollessa 1.2.2009, ilmesty ilmakehäämme kaikkien havaittavaksi, lupaatko tulla tälle palstalle julkisesti tunnustamaan että väittely on omalta osaltasi päättynyt ja että kanavoijat ovat valehdelleet?
-------------------------------
Kertauksen vuoksi, kysymys vielä uudelleen:
-------------------------------
Jos alusta ei tuona ajanjaksona, viimeisen päivämäärän ollessa 1.2.2009, ilmesty ilmakehäämme kaikkien havaittavaksi, lupaatko tulla tälle palstalle julkisesti tunnustamaan että väittely on omalta osaltasi päättynyt ja että kanavoijat ovat valehdelleet?
-------------------------------
Toivottavasti kolmas kerta toden sanoo, tässä vielä sama kysymys kertauksena, ellet osaa lukea, pyydä ystävääsi lukemaan se sinulle:
-------------------------------
Jos alusta ei tuona ajanjaksona, viimeisen päivämäärän ollessa 1.2.2009, ilmesty ilmakehäämme kaikkien havaittavaksi, lupaatko tulla tälle palstalle julkisesti tunnustamaan että väittely on omalta osaltasi päättynyt ja että kanavoijat ovat valehdelleet?
-------------------------------
Kuukausi sinne tai tänne, pidän tätä uusinta kanavointia virheellisenä, koska aikaisemmissa kanavoinneissa puhuttiin eteläisestä pallonpuoliskosta, nyt Yhdysvaltojen eteläosista jotka ovat hyvin kaukana päiväntasaajasta.
Tätä myöhempää kanavointia pidän myös yhtenä keksittynä tekosyynä sille miksei alus sitten näyttäydykään. Joku salaliittolainen varmasti väittää tuon kanavoinnin olevan disinformaatiotakin.
Mutta kuten sanoin, kuukausi sinne tai tänne, älä kuitenkaan luulekaan hyvä ufouskovainen, että minä unohtaisin. Nyt voit vastata kysymykseen jonka edellä esitin varmuuden vuoksi kolme kertaa.
En tiennyt galaktisen liiton olemassaolosta mitään eikä eletty edes nettiaikaa, mutta näin unta että vihreäihoinen, hiukan liskomainen humanoidi antoi minulle paperin, joka oli juhlava kutsu Galaktisen liiton jäseneksi. Sen takia olen ihmetyksellä vuosia tsekkaillut sieltä täältä näitä juttuja samannimiseksi nimetyn liiton "julkaisuista". Amen ;)
tossa vajaa vuosi sitte oli kans kiva uni, muka niin todentuntuinen että. siinä oli vieras rotu laskeutunut maan kamaralle ja selvittelyjen jälkeen sai jokainen nousta aluksiin ja paeta maailmasta tulevan tuhon edeltä. ihmiset meni aluksiin useita päiviä ja omalle kohdallekkin tuli vihdoin aika nousta alukseen , jolloin pitkään harkittuani jätin nousematta perheeni kanssa. silloin kuului vahva ääni joka sanoi että fiksu valinta? jaa-ah tiedä sitten mistä mahtoi olla kyse? kuitenkin olisi hienoa jos tuollainen alus saapuisi ja voisi jättää ihmettelyt että onko sitä muuta elämää maan ulkopuolella vai ei. ja siirtyä kinastelemaan että syökö ne meidät vai keräileekö ne meitä niinkuin jotkut perhosia tms =)...joo tänne vaan ei me purematta niellä
Tuontyylisiä unia luulisi aika monenkin näkevän. Nimittäin en ihmettele yhtään untasi, olen tosiaan kuullut muiden kertovan samantapaisia unia, ei ehkä ihan niin konkreettisia että olisi oltu menossa alukseen mutta se, että alukset saapuvat valtavina massoina kun on jokin vedenpaisumus tai vastaavaa. En ainakaan tässä vaiheessa maailman menoa ajattelisi kovin dramaattisia muusta kuin siitä että ilmaston lämpiäminen ennätysvauhtia on kaikista suurin uhka ja suurin aiheuttaja usa. Hävetköön. Sillä siitä maailmantuho pahenee kaikista nopeimmin, nimittäin merenpinnat nousevat.
Tämän vision näin ja kirjoitin siitä ultrassa jo kauan ennen kuin asiasta mitään puhuttiin missään. Syy miksi kirjoitin katastrofiartikkelin vedenpinnan noususta oli se, että Rita castren oli kiinnostunut ottamaan lehteen vastaan ennustuksia katastrofeista. Toiseksi kodin kuvalehti oli aiemmin järjestänyt kilpailun jossa kysyttiin tulevaisuuden kodista, millaiseksi sen kuvittelemme parinkymmenen vuoden päästä. Näin yllätyksekseni mielessäni vähän enemmän kuin pelkän kodin, näin miljoonien ihmisten muuttavan ja siirtyvän pois alati nousevan merenpinnan tieltä. Ja paljon siirtyi keski-Eurooppaan ihmisiä, myös lähi-Idästä. Ja tietenkin rannikoilta ylämaille, sisämaahan, vuorille (esim Italia). Olen miettinytkin monta kertaa pitäisikö minun tehdä itsestäni julkkis, ryhtyä yhdeksi rikaksi rokkaan. On äärimmäisen tärkeätä levittää tätä tietoa kaikin keinoin nopeammin; uusiutuvien energioiden tehokäyttöönotto on ainut keino selvitytyä kriisistä joka uhkaa koko maapalloa. Ainut syy omalla kohdallani matalaan profiiliin ovat tietenkin iänikuiset irvileuat, tyhjänjauhajat..On oltava jo perheen pulesta äärimäisen varovainen. Itse kun satun olemaan kiivas ja oikeudenmukainen luonne, ärtyisin suunnattomasti, etenkin tässä tärkeässä asiassa..mikään maailmassa ei ole rasittavampaa kuin julkea tyhmyys, ilman sydäntä ja sielua, käsityskykyä asioiden koosta ja merkittävyydestä.
Ydinvoima on kauhistus ja rikkaiden rahakone, se jättää hirveitä uhkia luonnonmullistusten keskelle. Luonnonmullistukset tulevat olemaan niin suuria ettei ihmisten ydinjätepaikatkaan välttämättä kestä kuten on suunniteltu. Siinä vaiheessa maailmanloppu voi tulla vaikka kokonaisiin maanosiin kun tämä pahin asia toteutuu. Vedenpaisumus ei ole omaa keksintöäni silloin 15 v sitten, vaan se tuli jostakin "tietoiselta taholta" tajuntaani. Oletan että avaruusveljiltämme, koska olen ollut jonkinlaisessa kontaktissa heihin, yhteen rotuun joka valvoo meitä eniten, vähän kuin isoveli valvoo pikkuveljeään, koska juuri nämä ovat meidän esim vaaleata rotuamme kehittäneet dna:lla.
Olen mielissäni että Nikola Teslan kehittämä sähköauto tulee ensi vuonna Eurooppaankin myyntiin, se on yksi vastaus saasteille. Jos on pakko olla auto, niin parempi ostaa vähiten saastuttava. Se on ekoteko, etenkin kun pienikulutuksisesta autosta tulee miljoonien ihmisten ajokki.
Lämpiäminen ja maailmanloppu on lähempänä kuin koskaan - ja ihmiselle odottamattomilla tavoilla. Turha meidän on ihmetellä, ekoteot olisi tärkeimpiä. Etenkin niiden kehittäminen ja toteuttaminen käyttöasteelle..
Tämä oli hätkähdyttävää faktaa, taisi tulla telkustakin ulos:
http://climatecrisis.org/thescience
Näin unta, että olin vieraalla planeetalla, joka oli kuin Maa. Olin tutkimassa älyllistä elämää ja muistan vieläkin sen tunteen, kun kävelin yöllä jotain käytävää pitkin, kun ihminen (mies) käveli minua vastaan ja miten ihmeellistä oli tajuta ja nähdä toinen älyllinen olento! Noh, se oli vain unta, mutta jäi mieleen.
Minäkin olen ihmetyksellä seuraillut vihreitä liskoja, jotka kykenevät muuntumaan ihmisiksi - unissani.
Uneni vastaavat suurinpiirtein näitä reptiililegendoja, ystävällismielisiä liskoja ovat kylläkin. Mahtaa reptiili-liskot olla aika syvällä ihmisen alitajunnassa kun niitä säännöllisesti uniin tulee. Niitä oli jo ennen kuin olin koskaan niistä mitään lukenut.
Noh, sinänsä harmittomia velikultia nuo reptiilini, mutta eivät useinkaan onnistu naamioitumaan minulta unissani..vihreä suomuinen iho paistaa läpi vaikka kuinka yrittäisivät peitellä ja muuntua ihmismäisiksi, heh heh.
VAHVISTUS 14.10.2008-TAPAHTUMASTA
Kirjoittanut/komentaja Adamaa kanavoinut Adam DeGray (lightworkes.org)
12.9.2008
Vapaasti suomentanut Pirjo Laine
Guio e tiso! Teille jotka asiasta tiedätte, niin on ollut melkoista liikehdintää liittyen siihen, että 14.10.08 olisi päivä, jolloin maan ulkopuolinen alus ilmestyy maailman nähtäväksi ennen kokemattomalla tavalla. Monet kanavoijat ja selvänäkijät ovat jo laittaneet roponsa likoon sen puolesta ja vahvistaneet tämän päivän ja tapahtuman. Nyt on minun vuoroni lähettää viesti, joka ei ainoastaan vahvista tätä, vaan myös selittää sitä yksityiskohtaisemmin.
Niille jotka eivät tunne minua, olen komentaja Adama. Olen Galaktisen valoliiton maaplaneetan edustaja ja olen päivittäin yhteydessä näihin korkeamman ulottuvuuden olentoihin galaksistamme ja maailmankaikkeudestamme. Melko pitkän aikaa minulle on kerrottu tästä suuresta tapahtumasta, mutta tähän saakka minua on kielletty kirjoittamista siitä julkisesti. Mennäänpä suoraan siihen informaatioon, mitä jokainen teistä haluaa kuulla.
Vahvistan sen, että 14.10.08 Galaktisen valoliiton alus asettuu kolmen päivän ajaksi USA:n eteläisten osien yläpuolelle. Tarkkaa paikkaa ei vielä tiedetä. Tämä ON tapahtuma, jonka tapahtumista on suunniteltu. Jokaisen on tärkeää muistaa, että tämä on ennustus tulevaisuutenne tapahtumasta. Koska on mahdotonta ennustaa tulevaisuutta, tällä tapahtumalla ei ole millään tavalla konkreettista muotoa 14.10.2008. Yksinkertaisesti sanottuna, se riippuu tämän tapahtuman energeettisestä puumerkistä ja sen virtaavuudesta ilmentymisvirrassa tästä tuohon ajankohtaan saakka.
On tärkeää olla asettamatta odotuksia pelkästään tähän päivämäärään, koska se riippuu energioiden virtaamisesta tämän planeetan läpi, ja tapahtumilla joiden on suunniteltu ilmentyvän todellisuuteenne, on taipumusta muuttua suhteessa siihen lineaariseen aikaan, jolloin se konkreettisesti tapahtuu. Sanon periaatteessa siis sitä, että tämä voi tapahtua 14.10.08, mutta on myös ääretön määrä mahdollisuuksia, että se voi tapahtua odotettua aiemmin tai myöhemmin. Nämä tosiasiat ovat avain tämän tapahtuman ymmärtämiseen ja sen ilmentymiseen kollektiivitodellisuuteenne.
"Okei, tapahtuu se sitten 14.10.08 tai odotettua ennemmin tai myöhemmin, mitä voimme odottaa näkevämme ja kuulevamme?"
Kun tämä tapahtuu, yksi Galaktisen valoliiton aluksista ilmestyy USA:n eteläisimpiin osiin, jonnekin etelävaltioissa. Syy siihen miksi tämä on suunniteltu USA:han, johtuu valtarakenteista, jotka hallitsevat eniten planeettaa, ja ne ovat tässä maassa. Illuminatilla on tukikohta täällä, miksi GVL keskittyy tehdäkseen kaksi asiaa. Luodakseen tapahtuman missä koko planeetta voi nähdä totuuden elämästä galaksissanne ja maailmankaikkeudessanne - ja että sitä tosiaankin on - sekä näyttääkseen Illuminatille, että niiden aika on ohi kontrolloijina ja manipuloijina, ja uusi elämän aikakausi on valmiina syntymään! Tämä tapahtuma on lentävä lähtö sananlaskun palloon, joka alkaa pyöriä mäkeä alas, ja se symboloi prosessia, jossa maapallon ulkopuoliset olennot valmistautuvat auttamaan ihmiskuntaa muuntumaan uuteen todellisuuteen.
"Okei, mennäänpä sitten varsinaiseen tapahtumaan. Haluan tietää, miten suuri alus on ja mitä se tekee, jos yleensä mitään. Onko se vuorovaikutuksessa kanssamme?"
Aluksen pituus on jotain väliltä 600-1500 metriä. Se on riittävän suuri, ettei sitä voida kieltää, ja riittävän pieni, ettei se saa aikaan suurta pelkoa. Mitä se tekee? Se tekee erityisesti kahta asiaa, joilla on merkitystä.
1. Se säteilee energioita sekä maailmaan että ympäröiville alueille rajoittamaan sen pelon tai kaaoksen määrää, mitä se voi aiheuttaa joissain ihmisissä. Näitä tunteita ei suuressa määrin tule esiin.
2. Se lähettää telepaattisia viestejä ympäröivien alueiden ihmisille, mutta ne voi kuulla myös planeetan suurempi ihmismäärä riippuen siitä, mitä tarvitaan ja mikä on edullisinta. Nämä telepaattiset viestit kertovat ihmisille itse tapahtumasta, keitä tulijat ovat, että he tulevat rauhallisin aikein sekä muita asioita.
Tämä tapahtuma on suunniteltu kolmen päivän mittaiseksi, jolloin itse alus ei liiku ollenkaan. Se poikkeaa todellisuuteenne ja poistuu samalla tavalla. Se tekee tämän ilmakehän keskiosassa tai korkeammassa osassa, mikä tunnetaan troposfäärinä.
"Mutta kun tämä tapahtuu, eikö Illuminati yritä saada maailmaa uskomaan, että kyse on muukalaisten invaasiosta? Ja entä jos se yrittää sensuroida tämän tapahtuman maailman mediasta?"
Erittäin hyvä kysymys. Monet ihmiset ovat ajatelleet tätä. Vastaus on yksinkertaisesti EI kumpaankin kysymyksen. Miksi? GVL on suunnitellut tämän tapahtuman niin, että sillä on positiivinen vaikutus ihmisiin ja pimeyteen. Illuminatin valta vähenee joka hetki. Sillä ei ole sitä voimaa, mikä sillä kerran oli. Estääkö tämä sitä yrittämästä sen tekemistä, mistä kysyttiin? Luultavasti ei. Mutta kun tämänsuuruinen asia tapahtuu, sitä ei voi kieltää kukaan, edes hallitukset. Tätä alusta joka ilmestyy, ei voida kumota jonkinlaisena ilmakehän ilmiönä tai jonain muuna kaasutapahtumana tai edes "sääilmapallona". Kun kymmenettuhannet, jollei useammat, myös sanovat, että tämä alus on kommunikoinut heidän kanssaan rauhanomaisella, hyväntahtoisella tavalla, niin mitä maailmalla tai sen hallituksilla on sanottavana tämän peittämiseksi? Ei mitään!
"Jos 14.10.08 tulee ja menee eikä tätä tapahdu, mitä meidän pitäisi tehdä tai ajatella?"
Juuri tämän vuoksi on tärkeää, ettei odotuksia aseteta juuri tähän ajankohtaan. Jos tätä ei tapahdu tuolloin, niin se merkitsee vain sitä, että tämän tapahtuman energioissa on tapahtunut hienoinen muutos, mikä on viivästyttänyt sen toteutumista. Jos näin todella tapahtuu, aikakehys mitä voitte odottaa sen tapahtumiseksi, on 15.10.08-1.2.2009. Tietäkää, että mitä tahansa tapahtuukin, GVL lähestyy aina suunnitelmiaan niin, että se auttaa tavalla, joka on edullisin planeettanne ihmiskunnalle kollektiivisena kokonaisuutena.
Tämä tapahtuma on todellinen, se on suunniteltu ja tulee tapahtumaan kaikesta huolimatta - tapahtuu se sitten tässä aikataulussa tai odotettua aiemmin tai myöhemmin.
Levittäkää tätä viestiä mahdollisimman laajalle valistaaksenne kaikkia tästä tapahtumasta!
Rakkautta ja valoa,
Komentaja Adama
Tuollaisia on niin paljon, ettei niitä jaksa enää lukeakaan. Puhutaan jostain emoaluksista, joiden olemassaolosta ei jää epäselvyyttä, mutta todellakin näitä päivämääriä on annettu aina vain eikä yksikään taida olla toteutunut. Päätelmä:
Jos luette joltakin kanavoijalta tiedon, että emoalus ilmestyy silloin ja silloin, muttei kuitenkaan ilmesty, niin jätätte sen kanavoijan rypemään omaan kanavaveteensä, joka on paskasta likainen.
pitänyt tulla jo 14.9, eipä näkynyt mitään uutisissa ei..
tulla jo yli kymmenen vuotta. Päivämääriä siirretään kuin maailmanloppua. Lienevätkö hyväntekijät tulleet katumapäälle vai onko 'kanavointi' mennyt käteen... Heh heh.
joskus onnistua. Ei kai kaikki kanavoijat voi olla ihmisiä, jotka kuulevat ääniä vain omasta päästään. Eiväthän? Täytyyhän jossain olla aitokin.....
Entä jos ei olekaan?
No silti. Kun riittävän sinnikkäästi jatkaa ennusteiden suoltamista , voi julistaa olleensa oikeassa jos alientodiste saadaan. Siis jos saadaan?
Niin ja noihin kanavointeihin uskovista harva osasi 10 v sitten vielä edes lukea. Eihän ne aikuisten hommia ole. Aina tulee uusia nuoria höynäytettäviä.