Oli meinaan niin hiljainen puhelinkoppi perjantaina taas että ei voi muuta kuin hävetä että tuollainen liigajoukkue pelaa Sm-liigassa.
Yksinkertaiset lugulaisetkin olivat siirtäneet rummut pois sieltä takanurkkauksesta aina niin toivottomaan istumakatsomoon.
Hyvä ganaal! Mihin se blue arena tempaus oikein kuihtui?
Missä tunnelma?
3
257
Vastaukset
- Lukkofani!
Taisi olla virhe siirtää tuo seisomofanikatsomo nurkkaukseen. Se vähäinenkin ääni, jota kotijoukkue kaipaisi on nyt heitetty nurkkaan.
Saatiin lisää penkkipaikkoja (=korkeampi lipun hinta = enemmän rahaa kassaan) *ehkä*
Mutta totta puhut, hiljaiseksi menee fiilis sen jälkeen, kun kaikki istuu kuin kirkossa.
Joukkueen ei tarvitse mitään hävetä. Ovat tälläkin hetkellä liigan runkosarjassa toisena kahden pelatun pelin jälkeen.
Sinäänsä vika on Lukkofaneissa, jotka tulevat kuin kirkkoon pyhävaatteet päällä istumaan.
Bluearena taisi olla liian huonosti veistetty teema, joka olisi kaivannut hieman enemmän mainosta paikallislehdissä ja fanien keskuudessa.
Rajalan toiveet haastatteluissa ei kuitenkaan aina tarkoita sitä että joku olisi pakko toteutua. Vaikka kuinka hienolta kuulostaisikin.
Jos tunnelmaa kaipaat, niin miksi edes lähdit Raumalle? Olet kyllä aikamoinen seppä jälkiviisastelemaan.
Olisit säästänyt rahasi lauantaille ja käynny siellä nahkatakkisten hitsarien laulukuorossa vähän avaamassa suutasi. - vaiko TAAS KERRAN
MURSKA TAPPIO LUKOLLE, VETI MIELESI NOIN KATKERAKSI?
HAHAHAHAHHAH - insinööri-Ilkka
Mihin ne porilaiset sieltä omasta fanikatsomostaan katosivat kolmannen erän puolivälissä?
Tuttua touhua, kannustus loppuu heti kun oma joukkue jää jalkoihin. Samanlaistahan se on aina ollu Isomäessäkin, sillä erotuksella että Isomäessä pussihousumustalaiset tyhjentää ensin taskunsa jäälle ja lähtee vasta sitten kotiin. Raumalla on sen verran parempia järjestysmiehiä että tämä tavaroiden paiskominen jäälle ei onnistu, toisin kuin porissa jossa järkkäritkin kehuskelevat sillä että katsovat vain vierestä kun musut osoittaa mieltään paskalle joukkueelleen.
ässät täyttää muuten kohta kaksi vuotta. Sen verran on kulunut aikaa siitä kun ässät on viimeksi voittanut kaksi peliä peräkkäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011641- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702