Oli meinaan niin hiljainen puhelinkoppi perjantaina taas että ei voi muuta kuin hävetä että tuollainen liigajoukkue pelaa Sm-liigassa.
Yksinkertaiset lugulaisetkin olivat siirtäneet rummut pois sieltä takanurkkauksesta aina niin toivottomaan istumakatsomoon.
Hyvä ganaal! Mihin se blue arena tempaus oikein kuihtui?
Missä tunnelma?
3
266
Vastaukset
- Lukkofani!
Taisi olla virhe siirtää tuo seisomofanikatsomo nurkkaukseen. Se vähäinenkin ääni, jota kotijoukkue kaipaisi on nyt heitetty nurkkaan.
Saatiin lisää penkkipaikkoja (=korkeampi lipun hinta = enemmän rahaa kassaan) *ehkä*
Mutta totta puhut, hiljaiseksi menee fiilis sen jälkeen, kun kaikki istuu kuin kirkossa.
Joukkueen ei tarvitse mitään hävetä. Ovat tälläkin hetkellä liigan runkosarjassa toisena kahden pelatun pelin jälkeen.
Sinäänsä vika on Lukkofaneissa, jotka tulevat kuin kirkkoon pyhävaatteet päällä istumaan.
Bluearena taisi olla liian huonosti veistetty teema, joka olisi kaivannut hieman enemmän mainosta paikallislehdissä ja fanien keskuudessa.
Rajalan toiveet haastatteluissa ei kuitenkaan aina tarkoita sitä että joku olisi pakko toteutua. Vaikka kuinka hienolta kuulostaisikin.
Jos tunnelmaa kaipaat, niin miksi edes lähdit Raumalle? Olet kyllä aikamoinen seppä jälkiviisastelemaan.
Olisit säästänyt rahasi lauantaille ja käynny siellä nahkatakkisten hitsarien laulukuorossa vähän avaamassa suutasi. - vaiko TAAS KERRAN
MURSKA TAPPIO LUKOLLE, VETI MIELESI NOIN KATKERAKSI?
HAHAHAHAHHAH - insinööri-Ilkka
Mihin ne porilaiset sieltä omasta fanikatsomostaan katosivat kolmannen erän puolivälissä?
Tuttua touhua, kannustus loppuu heti kun oma joukkue jää jalkoihin. Samanlaistahan se on aina ollu Isomäessäkin, sillä erotuksella että Isomäessä pussihousumustalaiset tyhjentää ensin taskunsa jäälle ja lähtee vasta sitten kotiin. Raumalla on sen verran parempia järjestysmiehiä että tämä tavaroiden paiskominen jäälle ei onnistu, toisin kuin porissa jossa järkkäritkin kehuskelevat sillä että katsovat vain vierestä kun musut osoittaa mieltään paskalle joukkueelleen.
ässät täyttää muuten kohta kaksi vuotta. Sen verran on kulunut aikaa siitä kun ässät on viimeksi voittanut kaksi peliä peräkkäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1946779- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551198Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢461061Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981027Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251924- 41899