Soini haalii vapaamuurareita

Soini on ryhtynyt haalimaan persuihin vapaamuurareita. Viimeksi kommodori Seppo Kanervan Helsingistä. Soini on luvannut myös maksaa moniloikkari Kanervan vaalikulut, näin annetaan ymmärtää tämän päivän Hesarissa.
Onko Ipussa vapaamuurareita?
5231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Onko Ipussa vapaamuurareita?"
-Tuskin on.

Äänestä

Mutta ei ole vaatimassa myöskään rahaa.

Äänestä
  • ehdokas, joka kampanjoi "ilmaiseksi" tekemättä mitään ja mainostamatta lainkaan? Parikymmentä vuotta vanha kuva näkyy Sepostakin olevan liikkeellä. Nyky Seppoa lapset pelkäisivätkin. Huh huh!

    Äänestä

  • Kommodori ei tarvitse ulkopuolista rahaa, koska sitä on muutenkin ja tulee joka päivä lisää.
    Koroilla on muuten mukava elää muutenkin. Taitaa Sivonenkin olla niitä koroilla eläjiä.

    Äänestä

  • Koroilla elävä kirjoitti:

    Kommodori ei tarvitse ulkopuolista rahaa, koska sitä on muutenkin ja tulee joka päivä lisää.
    Koroilla on muuten mukava elää muutenkin. Taitaa Sivonenkin olla niitä koroilla eläjiä.

    ilotytötkin, keu keu keu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kanerva.... kirjoitti:

Soini on ryhtynyt haalimaan persuihin vapaamuurareita. Viimeksi kommodori Seppo Kanervan Helsingistä. Soini on luvannut myös maksaa moniloikkari Kanervan vaalikulut, näin annetaan ymmärtää tämän päivän Hesarissa.
Onko Ipussa vapaamuurareita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu