Lukkopaini seura?

löytyykö suomesta kunnon lukkopaini seuraa,olen etsinyt,mutta en löytänyt...seuran pitäisi olla pääkaupunki seudulla ja nimenomaan valmennus perustua kilpailemiseen...pili pali ali seuroja ei kannata mainita,itselläni laaja kamppailu-urheilu tausta joten seuralla pitäisi olla jotain annettavaa
lajikokemus:
vapaaottelu(pancrese tikkurila)
thaiboxing(htbc)
shootfighting(jkk)
taekwondo sininen vyö
kickboxing(oranssivyö)
kraw maga ( 4 taso)
ym ym..
61114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi luettelet lajikokemuksesi? Lukkopaini on kuitenkin ihan oma lajinsa. Luulisi tuolla kokemuksella olevan jo kontakteja(ja tietoa asioista) ja ihan itsekin löytävän seuroja? Tuskin niin hyvä, olet, ettei helsingistä löydy sinulle opetusta :)

Äänestä
  • siksi mainitsen,kun jos mitään lajeista tiedät,niin shottfightingissa ja vapaaottelussa käydään läpi lukkopainin tekniikoita

    Äänestä

  • joo niin arvelinkin,eihän suomesta ole ikinä tullut edes varteenotettavaa vapaaottelijaa,joten liput jenkkeihin varattu,tulen 18kk päästä takaisin ,kuulette minusta vielä ja paljon.

    Äänestä

  • johtaja81,2 kirjoitti:

    joo niin arvelinkin,eihän suomesta ole ikinä tullut edes varteenotettavaa vapaaottelijaa,joten liput jenkkeihin varattu,tulen 18kk päästä takaisin ,kuulette minusta vielä ja paljon.

    hahaha lol kai tää on läppä:D kyllä luulis et gb-gym tai kehä hait riittää:D mma vantaa kin varmaa noin lukkopaimillisesti iha hyvä vaihtoehto:D noista varteen otettavista meemmppä kysäsee niistä vaikka rujolta saulilta tai jerryltä :D

    Äänestä

Koska omaat noin valtaisan kokemuksen en usko, että Suomen seuroilla on enää mitään annettavaa. Kehotan siirtymään Ruotsiin http://www.hiltibjj.com.

Äänestä

Eiköhän kaltaisellesi tappokoneelle löydy käyttöä ja haastetta Titan Fistin parissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtaja81,2 kirjoitti:

löytyykö suomesta kunnon lukkopaini seuraa,olen etsinyt,mutta en löytänyt...seuran pitäisi olla pääkaupunki seudulla ja nimenomaan valmennus perustua kilpailemiseen...pili pali ali seuroja ei kannata mainita,itselläni laaja kamppailu-urheilu tausta joten seuralla pitäisi olla jotain annettavaa
lajikokemus:
vapaaottelu(pancrese tikkurila)
thaiboxing(htbc)
shootfighting(jkk)
taekwondo sininen vyö
kickboxing(oranssivyö)
kraw maga ( 4 taso)
ym ym..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu