Yli 1600 ehdokasta!

Timo Soinin plokin mukaan puolue asettaa kunnallisvaaleihin yli 1600 ehdokasta! Edellisissä kunnallisvaaleissa ehdokkaita oli 881 ja sitä edellisissä alle 800. Kuntaliitoksista huolimatta ehdokasmäärä lähes kaksinkertaistui. Yli 1000 ehdokkaan tavoite ylittyi erittäin selvästi.
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

luku oli noin tuhat, joten tuskin tuo viikossa kasvoi 600.lla . Soinin sanomisiin ja plokeihin, ;) ei usko enään kukaan.

Äänestä
  • Hänen sanomisiaan ei kohta usko kukaan, vaikka puhuisi joskus tottakin.

    Äänestä

  • patologinen valehtelija? kirjoitti:

    Hänen sanomisiaan ei kohta usko kukaan, vaikka puhuisi joskus tottakin.

    !600 on hemmetin kova tulos. Eiköhäb persut vedättänyt mediaa, plakkarissa oli reilusti tuhat ja oltiin varovaisia, nyt pläjäytetään TOTUUS esiin, 1600 on hiton kova luku, vaalivoittoa työntää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Orlandho kirjoitti:

Timo Soinin plokin mukaan puolue asettaa kunnallisvaaleihin yli 1600 ehdokasta! Edellisissä kunnallisvaaleissa ehdokkaita oli 881 ja sitä edellisissä alle 800. Kuntaliitoksista huolimatta ehdokasmäärä lähes kaksinkertaistui. Yli 1000 ehdokkaan tavoite ylittyi erittäin selvästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu