Liperin "visionääri" joka teki vaalityötä vuoden ajan ei saanut itsensä lisäksi ketään muuta ehdolle Liperistä. Siinä mitattiin miehen vetovoima. Yksikään liperiläinen ei ollut riittävän tyhmä, että olisi tahrinut itsensä paskaan. Yksikään ei ollut niin kajahtanut, että olisi mennyt Pietun kanssa samalle listalle.
Tämän on pakko olla vaalihistorian surkein suoritus.
Tämän on pakko olla vaalihistorian surkein suoritus.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kertoi, ettei kukaan lähde sen kaverin kanssa minnekkään yhteistyöhön.
Sivosen pitäisi ymmärtää viimeistään nyt, että hän on pelkkä pelle ja vielä tyhmä sellainen. IPU:stakin hän lähti ensin ovet paukkuen mutta tuli takaisin häntä koipien välissä kun ei onnistunut kovasta yrittämisestä huolimatta keräämään kymmentä kannattajakorttia.
Pietu mainosti:
"Lähde ehdokkaaksi! Saamme ottaa samalle listalle kymmeniä ehdokkaita!"
Niinpä. Olisi saanut ottaa. Vaan eipä kukaan halunnut Pietun kanssa samalle listalle! Mistähän tuo johtuu? Pietu kun on niin yhteistyökykyinen ja -haluinenkin! Voe mahoton!
Saihan Pesosen poika kuulla kunniansa puoluekokouksen jälkeen kun Pietu-ukko heitti jäsenkirjansa tunkiolle.
Vähän yllättää piirijohtaja roikkuu taas ipun listoilla.Tuuliviirihän tuo on myös.Kunnanjohtajaa oli talvella erottamassa, nyt on ottanut sen kohdan pois vaaliohjelmasta.
Vaikuttikohan takinkääntöön kun kunnanjohtaja Hannele otti Pietun kunnan tukitöihin.
Taitaa ollakin virkamiesten nyökyttelijä tuo äijä.