Persuja.
Maaseutu vapaaksi Persuista
älä äänestä
280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Johan on persuista suuri pelko. Kattelin kokoomuksen verkkouutisia ja kaikkien muitten puolueitten ehdokasmäärät je vertailu edellisvaaleihin oli uutisessa mainittu vaan eipä persujen. Taisivat tuplata ehdokasmäärän edellisvaaleihin ja se vissiin pistää pelkoa isojen puolueitten persuksiin, hih.
Kait ne ihmiset tuumii että populismi on ainaki hauskempaa kun vanhojen puolueitten vaaleista toiseen vakavalla naamalla toistamat liirumlaarumit vanhustenhuollosta ja terveyden hoitoasioista. Eihän niitä asioita kuitenkaan koskaan korjata, että riittää taas seuraavissakin vaaleissa luvattavaa.
Enpä olisi uskonut kun katsoin netistä syntymämaakuntani kuntien ehdokasluetteloita. Kylien suurimpia viljelijöitä on ainakin 3-4 kunnassa PerSu:n ehdokkaina. Monia joista en olisi uskonut alkuunkaan, että voivat siellä olla.